Tahmin yerine öneride bulunmak

23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için “Kim kazanacak?” tartışması öne çıkmış durumda...

“Kazanan” ve “kaybeden” üzerinden gelecek tahminleri yürütülüyor. Ancak seçimi kazanacak kişinin ötesinde, tüm ülkenin bu süreçten en az kayıp ve en fazla kazançla çıkması büyük önem taşıyor.

Muhalefetin, “boykot” isteyenlerin çağrısına kulak tıkaması olumlu. Netice olarak, hesaplaşma meşru zeminde, sandıkta olmalı. Sonuç ne olursa olsun, bu yarışın ülkemiz demokrasisine zarar vermemesi, kutuplaşmayı derinleştirmemesi, dış politika üzerinde olumsuz etkiler yapmaması en önemli dileğimiz.

Basit ve ucuz bir karşılıklı suçlama üslubu üstünden yürüyen siyaset tarzının kimseye faydası yok. Ortak bir akla, ortak bir gelecek öngörüsüne, “Türkiye ittifakı”na ihtiyacımız var. Seçmen ara vermeksizin sandığa gitmekten yoruldu. Zaman zaman dozajı yükselen, seviyesi düşen kavgacı siyaset dili, çoğunluğun tercihi değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidar olmak böyle bir şey mi? 27 Kasım 2020 | 895 Okunma Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 756 Okunma Reformlar başlamadan bitti mi? 24 Kasım 2020 | 181 Okunma Bir AK Partili’nin geçmiş muhasebesi 20 Kasım 2020 | 1.587 Okunma Değişim kapıya dayandı 18 Kasım 2020 | 348 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar