Tahmin yerine öneride bulunmak

23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için “Kim kazanacak?” tartışması öne çıkmış durumda...

“Kazanan” ve “kaybeden” üzerinden gelecek tahminleri yürütülüyor. Ancak seçimi kazanacak kişinin ötesinde, tüm ülkenin bu süreçten en az kayıp ve en fazla kazançla çıkması büyük önem taşıyor.

Muhalefetin, “boykot” isteyenlerin çağrısına kulak tıkaması olumlu. Netice olarak, hesaplaşma meşru zeminde, sandıkta olmalı. Sonuç ne olursa olsun, bu yarışın ülkemiz demokrasisine zarar vermemesi, kutuplaşmayı derinleştirmemesi, dış politika üzerinde olumsuz etkiler yapmaması en önemli dileğimiz.

Basit ve ucuz bir karşılıklı suçlama üslubu üstünden yürüyen siyaset tarzının kimseye faydası yok. Ortak bir akla, ortak bir gelecek öngörüsüne, “Türkiye ittifakı”na ihtiyacımız var. Seçmen ara vermeksizin sandığa gitmekten yoruldu. Zaman zaman dozajı yükselen, seviyesi düşen kavgacı siyaset dili, çoğunluğun tercihi değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin ABD ile bitmeyen serüveni 11 Eylül 2019 | 2.371 Okunma Şanışer’den Kamufle’ye, Ezhel’den Ceza’ya 10 Eylül 2019 | 2.880 Okunma Tayin edici adım: Silahtan arındırmak 06 Eylül 2019 | 2.150 Okunma 6-7 Eylül’de Adalar... 04 Eylül 2019 | 2.339 Okunma Sıcak İngilizlerin başına vurdu 30 Ağustos 2019 | 2.326 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar