Tahmin yerine öneride bulunmak

23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için “Kim kazanacak?” tartışması öne çıkmış durumda...

“Kazanan” ve “kaybeden” üzerinden gelecek tahminleri yürütülüyor. Ancak seçimi kazanacak kişinin ötesinde, tüm ülkenin bu süreçten en az kayıp ve en fazla kazançla çıkması büyük önem taşıyor.

Muhalefetin, “boykot” isteyenlerin çağrısına kulak tıkaması olumlu. Netice olarak, hesaplaşma meşru zeminde, sandıkta olmalı. Sonuç ne olursa olsun, bu yarışın ülkemiz demokrasisine zarar vermemesi, kutuplaşmayı derinleştirmemesi, dış politika üzerinde olumsuz etkiler yapmaması en önemli dileğimiz.

Basit ve ucuz bir karşılıklı suçlama üslubu üstünden yürüyen siyaset tarzının kimseye faydası yok. Ortak bir akla, ortak bir gelecek öngörüsüne, “Türkiye ittifakı”na ihtiyacımız var. Seçmen ara vermeksizin sandığa gitmekten yoruldu. Zaman zaman dozajı yükselen, seviyesi düşen kavgacı siyaset dili, çoğunluğun tercihi değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deniz Gezmiş’le Samsun’dan Ankara’ya 22 Mayıs 2019 | 1.844 Okunma Adanalı ve de Galatasaraylı: Fatih Terim 21 Mayıs 2019 | 2.307 Okunma Tahmin yerine öneride bulunmak 15 Mayıs 2019 | 1.705 Okunma Bilge Dicleli 14 Mayıs 2019 | 1.607 Okunma Tehlikeli polemik: Dokunulmazlık 10 Mayıs 2019 | 1.820 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar