Özgürlükçü söylemden yasak savunuculuğuna...

NTV’de dün benim de katıldığım tartışma programında, Netflix üzerine konuşurken, konu insan haklarına geldi. Şaşırdım kaldım. Yasaklamalardan yana olan konuşmacılardan birisi, hak ve...

NTV’de dün benim de katıldığım tartışma programında, Netflix üzerine konuşurken, konu insan haklarına geldi.

Şaşırdım kaldım. Yasaklamalardan yana olan konuşmacılardan birisi, hak ve özgürlükler meselesini özetle şöyle değerlendirdi:

Son aylarda, global kültür, gelişen medya, insan hakları, özgürlükler gibi konularda bazı çevrelerde bir rahatsızlık var. İçe kapanmacı bir söylem güçleniyor. Biraz geçmişe gidelim:

AK Parti iktidarı öncesi dönemlerde; işkence ve hak ihlalleri nedeniyle Türkiye’yi eleştiren ülkelere, dönemin iktidarları benzer tepkiler gösterirdi. “İç işlerimize karışamazsınız, başlarım sizin insan haklarınızdan” diye kestirip atarlardı. AK Parti iktidara gelirken, içe kapanmacı, hak ihlallerini savunan zihniyete karşı olduğunu belirtmişti.

Halen AK Parti’nin resmi sitesinde yer almaya devam eden Program’dan bazı parçalar:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti merkeze mi yerleşiyor? 23 Ekim 2020 | 348 Okunma Salgın pik yaparken... Sorular... Sorular... 21 Ekim 2020 | 186 Okunma Hrant Dink’in kızı Delal... 20 Ekim 2020 | 187 Okunma Bahçeli’nin “Devlet”i 16 Ekim 2020 | 403 Okunma Kıbrıslı Türk kimliği 14 Ekim 2020 | 115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar