Özgürlükçü söylemden yasak savunuculuğuna...

NTV’de dün benim de katıldığım tartışma programında, Netflix üzerine konuşurken, konu insan haklarına geldi. Şaşırdım kaldım. Yasaklamalardan yana olan konuşmacılardan birisi, hak ve...

NTV’de dün benim de katıldığım tartışma programında, Netflix üzerine konuşurken, konu insan haklarına geldi.

Şaşırdım kaldım. Yasaklamalardan yana olan konuşmacılardan birisi, hak ve özgürlükler meselesini özetle şöyle değerlendirdi:

Son aylarda, global kültür, gelişen medya, insan hakları, özgürlükler gibi konularda bazı çevrelerde bir rahatsızlık var. İçe kapanmacı bir söylem güçleniyor. Biraz geçmişe gidelim:

AK Parti iktidarı öncesi dönemlerde; işkence ve hak ihlalleri nedeniyle Türkiye’yi eleştiren ülkelere, dönemin iktidarları benzer tepkiler gösterirdi. “İç işlerimize karışamazsınız, başlarım sizin insan haklarınızdan” diye kestirip atarlardı. AK Parti iktidara gelirken, içe kapanmacı, hak ihlallerini savunan zihniyete karşı olduğunu belirtmişti.

Halen AK Parti’nin resmi sitesinde yer almaya devam eden Program’dan bazı parçalar:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi aklına bile gelmiyor... Ama tam bağımsızlıkçı!!! 07 Ağustos 2020 | 147 Okunma Murtaza Çelikel’i kaybettik 05 Ağustos 2020 | 101 Okunma Yerli mi? Milli mi? Evrensel mi? 04 Ağustos 2020 | 125 Okunma Ayasofya tartışması 31 Temmuz 2020 | 157 Okunma Eşcinselle ne alıp veremediğiniz var... 29 Temmuz 2020 | 303 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar