Olmayacak düşlerin peşinden koşmak...

Bugün Kurban Bayramı. Hepimizin çocukluğunda bayramların ayrı bir yeri var. Salıncaklar, cambazlar, gezici tiyatrolar, yılan, ayı oynatıcıları hafızamıza yer etmiş eski resimler. Geçmiş bayramları bir...

Bugün Kurban Bayramı. Hepimizin çocukluğunda bayramların ayrı bir yeri var. Salıncaklar, cambazlar, gezici tiyatrolar, yılan, ayı oynatıcıları hafızamıza yer etmiş eski resimler. Geçmiş bayramları bir film şeridi gibi geriye sararken, aklım mo dönemin şarkılarına takıldı. Her şey unutulsa da şarkılar, geleceğe miras kalıyor. Onlar unutulmuyor.

İnternette DJ Bertan'ın hazırladığı 60-70-80'lerin şarkılarına takıldım. Nil Burak'ın "Anılar beni rahat bırakın" şarkısıyla başlıyor albüm. "Artık dönsen de dönmesen de, ne çıkar beni sevmesen de, bir kadehim var bak elimde, hasretin içimde..." Ayrılıklarla, gönül kırıklıklarıyla dolu bir geçmişten söz ediyor.

Araya Şenay giriyor ve "Hayat Bayram olsa" diyor ve devam ediyor: "Bu dünyadaki en mutlu kişi/Mutluluk verendir/Şu dünyadaki sevilenkişi/Sevmeyi bilendir...”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu başarılı mı, başarısız mı? 20 Şubat 2019 | 15 Okunma Yerel seçimler hesaplaşmaya dönüşürken 19 Şubat 2019 | 4.720 Okunma Nihat Zeybekci’nin şarap çıkışı... 15 Şubat 2019 | 5.454 Okunma Theresa May AB kapısında 13 Şubat 2019 | 279 Okunma Tunç Soyer: “Türkiye İzmir’den değişecek...” 12 Şubat 2019 | 56 Okunma
TÜM YAZILARI