Olmayacak düşlerin peşinden koşmak...

Bugün Kurban Bayramı. Hepimizin çocukluğunda bayramların ayrı bir yeri var. Salıncaklar, cambazlar, gezici tiyatrolar, yılan, ayı oynatıcıları hafızamıza yer etmiş eski resimler. Geçmiş bayramları bir...

Bugün Kurban Bayramı. Hepimizin çocukluğunda bayramların ayrı bir yeri var. Salıncaklar, cambazlar, gezici tiyatrolar, yılan, ayı oynatıcıları hafızamıza yer etmiş eski resimler. Geçmiş bayramları bir film şeridi gibi geriye sararken, aklım mo dönemin şarkılarına takıldı. Her şey unutulsa da şarkılar, geleceğe miras kalıyor. Onlar unutulmuyor.

İnternette DJ Bertan'ın hazırladığı 60-70-80'lerin şarkılarına takıldım. Nil Burak'ın "Anılar beni rahat bırakın" şarkısıyla başlıyor albüm. "Artık dönsen de dönmesen de, ne çıkar beni sevmesen de, bir kadehim var bak elimde, hasretin içimde..." Ayrılıklarla, gönül kırıklıklarıyla dolu bir geçmişten söz ediyor.

Araya Şenay giriyor ve "Hayat Bayram olsa" diyor ve devam ediyor: "Bu dünyadaki en mutlu kişi/Mutluluk verendir/Şu dünyadaki sevilenkişi/Sevmeyi bilendir...”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
12 Mart anısı: Asker kişi 04 Aralık 2020 | 193 Okunma Savcı Doğan Öz’ü vurdular 02 Aralık 2020 | 294 Okunma Radikallerin sevmediği isim: Kılıçdaroğlu 01 Aralık 2020 | 307 Okunma İyimser gazete 30 Kasım 2020 | 189 Okunma I. Mahmud Çeşmesi tartışması 29 Kasım 2020 | 237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar