Olmayacak düşlerin peşinden koşmak...

Bugün Kurban Bayramı. Hepimizin çocukluğunda bayramların ayrı bir yeri var. Salıncaklar, cambazlar, gezici tiyatrolar, yılan, ayı oynatıcıları hafızamıza yer etmiş eski resimler. Geçmiş bayramları bir...

Bugün Kurban Bayramı. Hepimizin çocukluğunda bayramların ayrı bir yeri var. Salıncaklar, cambazlar, gezici tiyatrolar, yılan, ayı oynatıcıları hafızamıza yer etmiş eski resimler. Geçmiş bayramları bir film şeridi gibi geriye sararken, aklım mo dönemin şarkılarına takıldı. Her şey unutulsa da şarkılar, geleceğe miras kalıyor. Onlar unutulmuyor.

İnternette DJ Bertan'ın hazırladığı 60-70-80'lerin şarkılarına takıldım. Nil Burak'ın "Anılar beni rahat bırakın" şarkısıyla başlıyor albüm. "Artık dönsen de dönmesen de, ne çıkar beni sevmesen de, bir kadehim var bak elimde, hasretin içimde..." Ayrılıklarla, gönül kırıklıklarıyla dolu bir geçmişten söz ediyor.

Araya Şenay giriyor ve "Hayat Bayram olsa" diyor ve devam ediyor: "Bu dünyadaki en mutlu kişi/Mutluluk verendir/Şu dünyadaki sevilenkişi/Sevmeyi bilendir...”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adalet Bakanı ile dört saat 23 Şubat 2020 | 108 Okunma “Memleket zor zamandayken…” 21 Şubat 2020 | 171 Okunma Gergin başladı... Alkışla bitti 19 Şubat 2020 | 189 Okunma Başbuğ’un çıkışı... 18 Şubat 2020 | 372 Okunma Nereye kadar? 14 Şubat 2020 | 2.734 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar