Nereye kadar?

Avrupa Birliği’nin haber kanalı Euronews’ün Moskova muhabiri Galina Polonskaya, dün Ankara ile Moskova’nın “soğuk savaş”ın eşiğinde olduğu yorumunu yaptı.

Polonskaya, bu yorumuna dayanak olarak “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkça Suriye ile birlikte Rusya’yı ve İran destekli militanları sürekli katliam yapmakla suçlaması”nı gösterdi.

Moskova katliam suçlamasını reddederken, “Ankara’nın mutabakata uymadığını ve cihatçı grupları denetim altına alamadığını, bu grupların Suriye güçlerine ve Rusya’nın askeri hedeflerine saldırmayı sürdürdüklerini” ifade etti. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov’un son sözü, “Bu kabul edilemez” oldu. Düne kadar Ankara, Moskova’yı açıktan suçlamamaya ve karşıya almamaya özen gösteriyordu. Moskova da benzer bir tutum içindeydi. Türkiye, artık bu noktayı aşmış görünüyor. Moskova’nın ise hâlâ daha ihtiyatlı bir dil kullandığı söylenebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 702 Okunma Reformlar başlamadan bitti mi? 24 Kasım 2020 | 179 Okunma Bir AK Partili’nin geçmiş muhasebesi 20 Kasım 2020 | 1.582 Okunma Değişim kapıya dayandı 18 Kasım 2020 | 346 Okunma Sorun muhalefette mi? 17 Kasım 2020 | 166 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar