Nereye kadar?

Avrupa Birliği’nin haber kanalı Euronews’ün Moskova muhabiri Galina Polonskaya, dün Ankara ile Moskova’nın “soğuk savaş”ın eşiğinde olduğu yorumunu yaptı.

Polonskaya, bu yorumuna dayanak olarak “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkça Suriye ile birlikte Rusya’yı ve İran destekli militanları sürekli katliam yapmakla suçlaması”nı gösterdi.

Moskova katliam suçlamasını reddederken, “Ankara’nın mutabakata uymadığını ve cihatçı grupları denetim altına alamadığını, bu grupların Suriye güçlerine ve Rusya’nın askeri hedeflerine saldırmayı sürdürdüklerini” ifade etti. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov’un son sözü, “Bu kabul edilemez” oldu. Düne kadar Ankara, Moskova’yı açıktan suçlamamaya ve karşıya almamaya özen gösteriyordu. Moskova da benzer bir tutum içindeydi. Türkiye, artık bu noktayı aşmış görünüyor. Moskova’nın ise hâlâ daha ihtiyatlı bir dil kullandığı söylenebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hazreti Ali 23 Eylül 2020 | 841 Okunma Meral Akşener, “Kürt” dedi, “Zaza” dedi, “Ali” dedi... 22 Eylül 2020 | 1.215 Okunma Kılıçdaroğlu ile ‘Beyin Fırtınası’ 18 Eylül 2020 | 181 Okunma Kaftancıoğlu- Kılıçdaroğlu: Nasıl bir CHP? 16 Eylül 2020 | 361 Okunma Yerli ve milli olmak yeter mi? 15 Eylül 2020 | 107 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar