Nazlı Ilıcak, Ahmet ve Mehmet Altan

Bu yazıyı yazmaya başladığımda, Nazlı, Ahmet ve Mehmet'in tutukluluklarının devamına kararı verildi. Gerekçe kaçma şüphesi.Biz gazeteciler kimin Cemaate mensup olduğunu bilirdik. Tıpkı başka...

Bu yazıyı yazmaya başladığımda, Nazlı, Ahmet ve Mehmet'in tutukluluklarının devamına kararı verildi. Gerekçe kaçma şüphesi.

Biz gazeteciler kimin Cemaate mensup olduğunu bilirdik. Tıpkı başka kurumlardaki Cemaatçileri o kurumlardakilerin bildiği gibi. Her üç gazeteci ve yazarı çok uzun yıllardan beri tanırım.

Onları FETÖcülükle suçlamak haksızlıktır. Onların siyasi duruşlarını tercihlerini ve üsluplarını beğenmeyebilirsiniz. FETÖ'ye karşı gerekli uyanıklığı göstermediklerini, Erdoğan'a olan öfkeleri yüzünden, bu tehlikeyi ve tehdidi anlamak istemediklerini de söyleyebilirsiniz.

Darbecilikle suçlamak

Ancak, onları darbecilikle suçlayamazsınız. Her üçünün savunmalarını da dikkatle okudum. Nazlı Ilıcak savunmasını neden darbeci olamayacağı üzerine kurmuş. 27 Mayıs 1960 darbesinin mağduru bir siyasetçinin kızı. Bütün ömrünün askeri vesayetle mücadeleyle geçtiğini biliyorum. AK Parti'nin kuruluşunda en çok destek verenlerdendir. Başörtülülerin hakları için yürüttüğü mücadele nedeniyle, miletvekilliği düştü.

Mehmet Altan, Türkiye'de demokrasi fikrinin kökleşmesi için yürütülen mücadelenin, askeri vesayete karşı duruşun etkili isimlerindendir. Çetin Altan'ın oğluydu. Sözünü sakınmadığına, geri çekilmediğine hepimiz tanığız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener, “Kürt” dedi, “Zaza” dedi, “Ali” dedi... 22 Eylül 2020 | 74 Okunma Kılıçdaroğlu ile ‘Beyin Fırtınası’ 18 Eylül 2020 | 175 Okunma Kaftancıoğlu- Kılıçdaroğlu: Nasıl bir CHP? 16 Eylül 2020 | 360 Okunma Yerli ve milli olmak yeter mi? 15 Eylül 2020 | 107 Okunma “Domino teorisi” 12 Eylül’ü tetikledi 11 Eylül 2020 | 2.510 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar