Muhalefete “kritik” HDP desteği

Medyada pek görünür olmayan HDP’nin, seçimlerde ne yapacağı merak konusu. Ülke çapında yüzde 10’un üzerindeki oy potansiyeliyle, bazı yörelerdeki birinci parti konumuyla, kritik seçim çevrelerinde...

Medyada pek görünür olmayan HDP’nin, seçimlerde ne yapacağı merak konusu. Ülke çapında yüzde 10’un üzerindeki oy potansiyeliyle, bazı yörelerdeki birinci parti konumuyla, kritik seçim çevrelerinde anahtar özelliğiyle, HDP, dikkate alınması gereken bir konumda. HDP sözcüsü ve İstanbul milletvekili Saruhan Oluç’la konuştuk.

“Yerel seçimlerde ne yapacaksınız?” sorumu şöyle cevapladı: “Öncelikle Güneydoğu’da iktidarın kayyum atayarak elimizden aldığı belediyeleri kazanmayı hedefliyoruz. Sonraki hedefimiz, yine bu yörede 24 Haziran seçimlerinde kazanabileceğimizi gördüğümüz belediyelere yönelmek.”

Oluç, henüz resmen adaylık başvurusu almadıklarını, Kasım’ın 15'inden itibaren başvuru kabul edeceklerini belirtti: “Hemen her yerde aday göstereceğiz. Bütün il ve ilçelerde belediye meclisleri ve il genel meclisleri için adaylarımız olacak.”

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nihat Zeybekci’nin şarap çıkışı... 15 Şubat 2019 | 5.452 Okunma Theresa May AB kapısında 13 Şubat 2019 | 277 Okunma Tunç Soyer: “Türkiye İzmir’den değişecek...” 12 Şubat 2019 | 55 Okunma Tunç Soyer: “Türkiye İzmir’den değişecek...” 12 Şubat 2019 | 2 Okunma Tunç Soyer: “Türkiye İzmir’den değişecek...” 12 Şubat 2019 | 2 Okunma
TÜM YAZILARI