Mersin Borsa Başkanı da pasaport mağduru

Abdullah Özdemir, uzun yıllardır Mersin Ticaret Borsası Başkanı. Dostumdur, kendisini iyi tanırım. Ondan bir mektup aldım. Eşinin ve kendisinin bir soruşturma nedeniyle pasaportuna el konuluyor. Mahkeme kararı yok...

Sanki yeniden eski günlere dönmüş gibiyiz. Gerisini ondan dinleyelim:

“Değerli Üstadım,

Posta'daki yazınızda pasaport iptalleri ile ilgili çok önemli bir soruna değiniyorsunuz. Maalesef ben ve eşim de aynı sorunun mağduru olduk.

Ülkemizde asılsız ihbarlara dayalı olarak incir çekirdeğini doldurmayacak konularda soruşturmalar açılmaktadır. OHAL döneminde Kanun Hükmünde Kararname değiştirildi.

Kanunun 5. Maddesi ve buna atıfta bulunan İçişleri Bakanlığı mevzuatına dayanarak haklarında soruşturma ve kovuşturma açılan kişilerin ve (haklarında bir soruşturma veya kovuşturma olmasa bile) eşlerinin pasaportları, ilgili Nüfus Müdürlüklerince iptal edilmektedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyimser gazete 30 Kasım 2020 | 176 Okunma I. Mahmud Çeşmesi tartışması 29 Kasım 2020 | 229 Okunma İktidar olmak böyle bir şey mi? 27 Kasım 2020 | 904 Okunma Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 760 Okunma Reformlar başlamadan bitti mi? 24 Kasım 2020 | 184 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar