‘Kontrollü darbe’ söylemi yanlış ama...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "kontrollü darbe" iddiasını, son konuşmalarında kullanmıyor. Bunun yerine, 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL dönemini, bir "karşı darbe" olarak değerlendiriyor. Ancak muhalefet...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "kontrollü darbe" iddiasını, son konuşmalarında kullanmıyor. Bunun yerine, 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL dönemini, bir "karşı darbe" olarak değerlendiriyor. Ancak muhalefet çevrelerinde, "kontrollü darbe" değerlendirmesinin, hala oldukça yaygın olduğu bir gerçek.

15 Temmuz 2016 gecesinde, tam olarak neler yaşandı; henüz, bütün ayrıntılarıyla öğrenebilmiş değiliz. Darbecilere yönelik iddianamelerden, bazı ayrıntıları daha net anlamaya başladık.

15 Temmuz’un, bu darbenin, sürükleyici ve yönlendirici gücünün, FETÖ olduğu, açık. Darbe, toplumsal bir direnişle, halkın, iktidarın, muhalefetin, askerin, medyanın ve bürokrasinin büyük çoğunluğunun darbeye karşı duruşuyla önlendi. Muhalefetin "tiyatro" benzeri değerlendirmeleri, durumun aydınlanmasına, katkı sağlamıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail silahıyla Vietnam sosyalizmi 25 Eylül 2020 | 229 Okunma Hazreti Ali 23 Eylül 2020 | 843 Okunma Meral Akşener, “Kürt” dedi, “Zaza” dedi, “Ali” dedi... 22 Eylül 2020 | 1.220 Okunma Kılıçdaroğlu ile ‘Beyin Fırtınası’ 18 Eylül 2020 | 181 Okunma Kaftancıoğlu- Kılıçdaroğlu: Nasıl bir CHP? 16 Eylül 2020 | 361 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar