Kendine güvenli ve coşkulu

Büyükada iskele meydanı tıka basa dolu. Diğer adalardan gelen motor bekleniyor. Umulandan çok insan bindiği için Büyükadalılar sonraki sefere kalıyor. Ada uzun zamandır böyle kalabalık görmedi. CHP’li...

Büyükada iskele meydanı tıka basa dolu. Diğer adalardan gelen motor bekleniyor. Umulandan çok insan bindiği için Büyükadalılar sonraki sefere kalıyor. Ada uzun zamandır böyle kalabalık görmedi. CHP’li, HDP’li, partili, partisiz, sıradan yurttaşlar Adalet Mitingi için bir arada.

Kılıçdaroğlu “16 Nisan referandumundan sonra ne olacak?”sorusunun cevabını bekleyenlere, siyasi yaşamının en anlamlı, en etkili gösterisiyle yanıt verdi.

17 Nisan sabahı “Seçmen AK Parti’ye sarı kart gösterdi” diye yazmıştım. Şimdi hedef 2019...

Bu düşüncelerimi paylaştığım ve ellerinde yalnızca “Adalet” bayrağı taşıyan göstericiler, “Türkiye’yi bu şekilde 2019’a kadar idare etmek mümkün değil” cevabını veriyorlar.

Kılıçdaroğlu’nun alana gelmesini beklerken katılımcılarla sohbet ediyoruz: “Bandırma’dan 13 otobüs geldik. Erdek, Gönen, Manyas ayrı geldi.” Ankara’dan gelen de var, İzmir’den gelen de. Bu meydana 7 Haziran seçimlerinden önce dönemin başbakanı Davutoğlu’nun mitingine gelmiştim. Çok kalabalıktı.

“Adalet” mitingi daha kalabalık, ilginç ve coşkulu.

En barışçı yürüyüş 

Mitinge katılanların ruh halinde geçmişe kıyasla belirgin bir farklılık gözleniyor.

“Nedir bu farklılık?” diye sorarsanız, “kendine güven” diyebilirim. Yanımdaki gösterici ilginç bir şekilde araya girdi: “Belki şu karşındaki geçmişte AKP’ye oy vermiş olabilir. Artık huzur istiyoruz. Huzurumuz kaçtı. Değişiklik gerek.” Kılıçdaroğlu, “Dünyanın en barışçı yürüyüşünü yaptık” diyerek sözlerine başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu ile ‘Beyin Fırtınası’ 18 Eylül 2020 | 158 Okunma Kaftancıoğlu- Kılıçdaroğlu: Nasıl bir CHP? 16 Eylül 2020 | 360 Okunma Yerli ve milli olmak yeter mi? 15 Eylül 2020 | 107 Okunma “Domino teorisi” 12 Eylül’ü tetikledi 11 Eylül 2020 | 2.510 Okunma Her derde deva: ‘Dış güçler’ 09 Eylül 2020 | 137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar