Karantinadaki Adalar yaza hazırlanıyor

Adalar, virüs salgınından daha az etkilendiği için mayıs sonuna kadar giriş çıkışlar kontrol altına alındı. Orada oturan ve çalışanlar dışındakilere yasak konuldu.

Adalar’ın yazlıkçıları erken harekete geçti, şimdiden kapasitenin yüzde 75’i dolu gibi görünüyor. Adalar’a gelebilecek binlerce günübirlikçinin yaratacağı salgın tehlikesi nasıl önlenebilir, işyeri ve işletmeler yeni duruma nasıl uyarlanır, tartışılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Turizm Platformu Direktörü Özcan Biçer, bu amaçla Adalılar ile telekonferans yoluyla bir danışma toplantısı düzenledi. Online ortamda yapılan toplantıya, TÜROB (Turistik Otelciler Birliği), TURYİD (Turistik Yeme-İçme Tesisleri Derneği) temsilcileriyle, Adalar’daki otel, lokanta, su sporları kulüpleri, plajlar, bisikletçiler gibi Adalılara ve turizme hizmet veren tesislerin yöneticileri ile sivil toplum temsilcileri katıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Stetoskop kulaklı doktor: Cemil Taşçıoğlu 05 Haziran 2020 | 2.234 Okunma Trump’ın “ahmak” valileri 03 Haziran 2020 | 158 Okunma Rakel Dink’in yanındayız... 02 Haziran 2020 | 2.107 Okunma Fatih modern bir hükümdar, Osmanlı modern bir imparatorluktu 29 Mayıs 2020 | 2.106 Okunma Darbe solculara ait bir mevzu mu? 27 Mayıs 2020 | 384 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar