İyimser gazete

POSTA, bir kitle gazetesi. Her türden okura seslenebilen, daha çok umudu öne çıkaran, felaketten değil başarıdan yana bir yayıncılık çizgisi tutturan etkin ve önemli bir gazete.

Büyükçe ve zengin bir taşra kasabası olan Tarsus’ta doğdum. Türkiye’nin zengin ailelerinden Karamehmetler, Eliyeşiller, Ramazanoğulları, Ekenler Tarsus kökenliydiler. Değişik kimliklerin bir arada yaşadığı çok kültürlü bu şehirde, Türkler, Araplar, İranlılar, Afganlar, Giritliler, Kürtler, çok az da olsa Ermeniler değişik mahallerde ve köylerde iç içe yaşıyorlardı. 

İlk ve orta öğretimimi Tarsus’ta bitirdim. Siyasetin yürekten izlendiği bir aile ortamında büyüdüm. Ben ortaokul öğrencisiyken babamla dayım benim geleceğim üzerine sohbet ederlerken, aralarında şöyle bir konuşma geçiyor: Dayım benim milletvekili olarak siyasete yöneleceğimi söylüyor, babam itiraz ediyor, “Hayır o Metin Toker gibi bir gazeteci olacak” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kölecilerin bayrağıyla Senato’ya baskın... 08 Ocak 2021 | 191 Okunma Bir fotoğraf çekmiştim 06 Ocak 2021 | 73 Okunma Fikri Sağlar’ın görüşlerine katılmıyorum ama... 05 Ocak 2021 | 262 Okunma Tek dileğim futbolcu olmaktı 01 Ocak 2021 | 118 Okunma Bir anı: İsmet İnönü, Türkeş’i CHP’ye davet etti mi? 30 Aralık 2020 | 772 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar