İsrail silahıyla Vietnam sosyalizmi

İsrail en son Bahreyn’le ilişkileri normalleştirmeye karar vermişti. İslam ülkelerinin son dönemde birer ikişer İsrail’le ilişki kurması Türkiye’nin tepkilerine neden oluyor. İsrail’in elini rahatlatarak Filistin davasına zarar verdikleri algısı var.

İsrail en son Bahreyn’le ilişkileri normalleştirmeye karar vermişti. İslam ülkelerinin son dönemde birer ikişer İsrail’le ilişki kurması Türkiye’nin tepkilerine neden oluyor. İsrail’in elini rahatlatarak Filistin davasına zarar verdikleri algısı var. Onlar da bize haklı olarak “İsrail’le ilk ilişki kuran ülkelerin başında geliyorsunuz” diye cevap veriyorlar. "Bu gelişmeler İsrail’de nasıl yankılanıyor” merakıyla İsrail’in ünlü Haaretz gazetesini karıştırmaya başladım.

Birden gözüm yan manşete takıldı. Bir haber beni çekti. “İsrail silahları ve istihbarat teknolojisinin alıcısı acımasız Vietnam rejimi”nden söz eden haber… Habere göre, Vietnam, bu tür teknolojiyi en çok satın alan ülkelerin başında geliyor. Dinleme, takip etme, gözaltında işkence ile konuşturma gibi açılardan baskıcı bir rejimden söz ediliyor haberde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti merkeze mi yerleşiyor? 23 Ekim 2020 | 173 Okunma Salgın pik yaparken... Sorular... Sorular... 21 Ekim 2020 | 186 Okunma Hrant Dink’in kızı Delal... 20 Ekim 2020 | 187 Okunma Bahçeli’nin “Devlet”i 16 Ekim 2020 | 403 Okunma Kıbrıslı Türk kimliği 14 Ekim 2020 | 115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar