İmamoğlu ve AK Partili başkanlar...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüp'ün AK Partili Belediye Başkanı Deniz Köken'i ziyaret etti. Bu onun dördüncü ilçe belediye başkanını ziyareti. Daha önce de...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüp'ün AK Partili Belediye Başkanı Deniz Köken'i ziyaret etti. Bu onun dördüncü ilçe belediye başkanını ziyareti. Daha önce de İmamoğlu'nun çağrısıyla İstanbul'un 39 belediye başkanı bir araya gelmişti.

İmamoğlu başkanlar buluşmasını değerlendirirken, birlikte aldıkları karar uyarınca ortak masalar kurduklarını hatırlattı: “Umarım bu ilişki, bu diyalog İstanbul adına hep böyle devam etsin. Çünkü, faydasını görecek olan 16 milyon insanımız” dedi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken tarafından karşılanan İmamoğlu, toplantıya Genel Sekreter Yavuz Erkut ve bütün genel sekreter yardımcıları ile birlikte katıldı. Köken, makam odasında ağırladığı İmamoğlu ve ekibine, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün ilçelerimizi hızlıca gezmek istiyoruz 1-1.5 ay içerisinde. İBB olarak kendi kurumsal hafızamız dışında, ilçelerin de kendi içindeki hafızalarını anlamak, not etmek ve bir yol haritası belirlemek istiyoruz. Bahsettiğimiz o 10 bölge masası çalışmasının da alt yapısını oluşturacak.”

Buluşma sırasında Eyüpsultan Belediye Başkanı Köken, İmamoğlu ve ekibine Eyüp'ün sorunlarıyla ilgili sunum yaptı. İmamoğlu görüşmenin ardından değerlendirmede bulundu:

Tam olarak bilgilerimizin olmadığı bir-iki alanda ilçelerin fikirleri önemli. Bazen bizdeki hafıza çok öncelikli olarak görünebiliyor ama ilçelerde başka bir öncelik söz konusu olabiliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi aklına bile gelmiyor... Ama tam bağımsızlıkçı!!! 07 Ağustos 2020 | 151 Okunma Murtaza Çelikel’i kaybettik 05 Ağustos 2020 | 102 Okunma Yerli mi? Milli mi? Evrensel mi? 04 Ağustos 2020 | 127 Okunma Ayasofya tartışması 31 Temmuz 2020 | 157 Okunma Eşcinselle ne alıp veremediğiniz var... 29 Temmuz 2020 | 305 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar