İmamoğlu ve AK Partili başkanlar...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüp'ün AK Partili Belediye Başkanı Deniz Köken'i ziyaret etti. Bu onun dördüncü ilçe belediye başkanını ziyareti. Daha önce de...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüp'ün AK Partili Belediye Başkanı Deniz Köken'i ziyaret etti. Bu onun dördüncü ilçe belediye başkanını ziyareti. Daha önce de İmamoğlu'nun çağrısıyla İstanbul'un 39 belediye başkanı bir araya gelmişti.

İmamoğlu başkanlar buluşmasını değerlendirirken, birlikte aldıkları karar uyarınca ortak masalar kurduklarını hatırlattı: “Umarım bu ilişki, bu diyalog İstanbul adına hep böyle devam etsin. Çünkü, faydasını görecek olan 16 milyon insanımız” dedi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken tarafından karşılanan İmamoğlu, toplantıya Genel Sekreter Yavuz Erkut ve bütün genel sekreter yardımcıları ile birlikte katıldı. Köken, makam odasında ağırladığı İmamoğlu ve ekibine, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün ilçelerimizi hızlıca gezmek istiyoruz 1-1.5 ay içerisinde. İBB olarak kendi kurumsal hafızamız dışında, ilçelerin de kendi içindeki hafızalarını anlamak, not etmek ve bir yol haritası belirlemek istiyoruz. Bahsettiğimiz o 10 bölge masası çalışmasının da alt yapısını oluşturacak.”

Buluşma sırasında Eyüpsultan Belediye Başkanı Köken, İmamoğlu ve ekibine Eyüp'ün sorunlarıyla ilgili sunum yaptı. İmamoğlu görüşmenin ardından değerlendirmede bulundu:

Tam olarak bilgilerimizin olmadığı bir-iki alanda ilçelerin fikirleri önemli. Bazen bizdeki hafıza çok öncelikli olarak görünebiliyor ama ilçelerde başka bir öncelik söz konusu olabiliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kim savaş ister ki! 11 Ekim 2019 | 2.557 Okunma Akıntıya kapılmadan... 09 Ekim 2019 | 2.297 Okunma Trump ne demek istiyor? 08 Ekim 2019 | 3.244 Okunma İmamoğlu ve AK Partili başkanlar... 04 Ekim 2019 | 3.129 Okunma Karamsarlar 03 Ekim 2019 | 2.345 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar