Hangi oylar etkili olacak?

Yüksek Seçim Kurulu'nun kararının açıklanmasıyla yeni bir döneme girdik. Gecenin hareketlenmesi, Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasıyla başladı. Sonra Ömer Çelik, Meral Akşener ve Faik Öztrak'la devam etti...

Muhalefet öfkeli. “Kazandığımız İstanbul elimizden alındı” gerekçesiyle seçim iptalini bir yargı darbesi olarak değerlendiriyorlar.

İktidar ise “Her şey yasaların bize tanıdığı hakların sınırları içinde gerçekleşti. Sonuç olarak millete başvuruyoruz” noktasında. YSK kararının demokrasiyi güçlendirdiğini savunuyor.

Tarafların ayrıntılı gerekçelerini günlerdir süren tartışmalar ve açıklamalar nedeniyle ezberledik.

Şimdi gözler 23 Haziran’da. O tarihe kadar oylar nasıl seyredecek. Gözlemleyeceğiz. İki taraf da seçimden çekilmesi beklenen partilerin emanet oylarına yönelecek. Tabii bir de sandığa gitmeyenler hesaba katılacak.

Diğer adayların oyları

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidar olmak böyle bir şey mi? 27 Kasım 2020 | 893 Okunma Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 756 Okunma Reformlar başlamadan bitti mi? 24 Kasım 2020 | 181 Okunma Bir AK Partili’nin geçmiş muhasebesi 20 Kasım 2020 | 1.587 Okunma Değişim kapıya dayandı 18 Kasım 2020 | 348 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar