Hangi oylar etkili olacak?

Yüksek Seçim Kurulu'nun kararının açıklanmasıyla yeni bir döneme girdik. Gecenin hareketlenmesi, Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasıyla başladı. Sonra Ömer Çelik, Meral Akşener ve Faik Öztrak'la devam etti...

Muhalefet öfkeli. “Kazandığımız İstanbul elimizden alındı” gerekçesiyle seçim iptalini bir yargı darbesi olarak değerlendiriyorlar.

İktidar ise “Her şey yasaların bize tanıdığı hakların sınırları içinde gerçekleşti. Sonuç olarak millete başvuruyoruz” noktasında. YSK kararının demokrasiyi güçlendirdiğini savunuyor.

Tarafların ayrıntılı gerekçelerini günlerdir süren tartışmalar ve açıklamalar nedeniyle ezberledik.

Şimdi gözler 23 Haziran’da. O tarihe kadar oylar nasıl seyredecek. Gözlemleyeceğiz. İki taraf da seçimden çekilmesi beklenen partilerin emanet oylarına yönelecek. Tabii bir de sandığa gitmeyenler hesaba katılacak.

Diğer adayların oyları

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yerli mi? Milli mi? Evrensel mi? 04 Ağustos 2020 | 90 Okunma Ayasofya tartışması 31 Temmuz 2020 | 157 Okunma Eşcinselle ne alıp veremediğiniz var... 29 Temmuz 2020 | 301 Okunma Suç seçmende mi? Yoksa!... 28 Temmuz 2020 | 208 Okunma CHP Kurultayı neden önemli? 25 Temmuz 2020 | 2.422 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar