Gergin başladı... Alkışla bitti

Her şey bir korku filmi gibi başladı. “Kavala Davası”ndan söz ediyorum. Sabah erken saatlerde Silivri’ye doğru hareket ettik. Silivri Cezaevi yerleşkesinin dört bir yanı jandarmalarca sarılmıştı, arabalara tek tek yol veriliyordu.

Bütün önlemler tek bir tutuklu sanık, Osman Kavala için alınmıştı. Mahkemenin bir an önce karar verme eğiliminde olduğu geçen celseden anlaşılmıştı.

Bu nedenle kalabalık izleyici kitlesinde ve avukatlarda gerginlik hissediliyordu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP milletvekilleri Necdet İpekyüz, Mithat Sancar, değişik ülkelerden çok sayıda basın mensubu, elçilik temsilcileri ve onlarca avukat duruşma salonunu doldurmuştu. Daha önceki duruşmalara kıyasla büyük bir kalabalık vardı. İzleyicilere, basın mensuplarına sandalye yetişmedi. Salona giren Osman Kavala alkışlanınca heyet başkanı müdahale etti.

Mahkeme heyeti, Osman Kavala’dan başlayarak bütün sanıkların esas savunmalarını alıp bir an önce karara varmak niyetindeydi. . 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 721 Okunma Reformlar başlamadan bitti mi? 24 Kasım 2020 | 180 Okunma Bir AK Partili’nin geçmiş muhasebesi 20 Kasım 2020 | 1.582 Okunma Değişim kapıya dayandı 18 Kasım 2020 | 347 Okunma Sorun muhalefette mi? 17 Kasım 2020 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar