Farklı yönetim yaklaşımıyla İmamoğlu...

Ekrem İmamoğlu, CHP seçmeninin ötesine gidebildiği, farklı siyasi eğilimlere seslenebildiği için kazandı. Aslında siyasette başarı, "öteki"nin de gönlünü kazanabilmek, onun oyunu alabilmekten geçiyor....

Bu bir siyasi tercih meselesi aynı zamanda. Bazı siyasi liderler kutuplaştırıcı bir yaklaşımla kendi seçmenini katılaştırmaya çalışarak kazanmak yolunu seçerler.

Bazıları da, kendi seçmeninin ötesine ulaşarak, kutuplaşma yerine, uzlaşma hattını benimseyerek başarı kazanırlar.

İmamoğlu, yalnızca CHP'li seçmenin oylarıyla İstanbul'u kazanamayacağını biliyordu. Bu nedenle seçim stratejisini, karşı taraftan oy kazanmak üzerine kurdu. Hedefine de ulaştı. Bu çizgi yalnızca oy almaktan ibaret değil.

Aynı zamanda farklı olanla, değişik siyasi eğilim içindekiyle birlikte çalışabilme niyetini de içeriyor. Zaten İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra, önceki AK Partili belediye başkanının ekibinden isimlerle çalıştığını vurgulamıştı. "Önce liyakat" demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Görüşme ne getirdi, ne götürdü? 15 Kasım 2019 | 2.751 Okunma Fetullahçılık meselesi 13 Kasım 2019 | 3.361 Okunma Müslüman dünyanın sorunları 12 Kasım 2019 | 2.551 Okunma Melez siyaset ve fanatizm 08 Kasım 2019 | 2.020 Okunma Tarsus Bakırcılar Çarşısı’nda Arşak Usta 06 Kasım 2019 | 2.554 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar