Farklı yönetim yaklaşımıyla İmamoğlu...

Ekrem İmamoğlu, CHP seçmeninin ötesine gidebildiği, farklı siyasi eğilimlere seslenebildiği için kazandı. Aslında siyasette başarı, "öteki"nin de gönlünü kazanabilmek, onun oyunu alabilmekten geçiyor....

Bu bir siyasi tercih meselesi aynı zamanda. Bazı siyasi liderler kutuplaştırıcı bir yaklaşımla kendi seçmenini katılaştırmaya çalışarak kazanmak yolunu seçerler.

Bazıları da, kendi seçmeninin ötesine ulaşarak, kutuplaşma yerine, uzlaşma hattını benimseyerek başarı kazanırlar.

İmamoğlu, yalnızca CHP'li seçmenin oylarıyla İstanbul'u kazanamayacağını biliyordu. Bu nedenle seçim stratejisini, karşı taraftan oy kazanmak üzerine kurdu. Hedefine de ulaştı. Bu çizgi yalnızca oy almaktan ibaret değil.

Aynı zamanda farklı olanla, değişik siyasi eğilim içindekiyle birlikte çalışabilme niyetini de içeriyor. Zaten İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra, önceki AK Partili belediye başkanının ekibinden isimlerle çalıştığını vurgulamıştı. "Önce liyakat" demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kimlik meselesini aydınlar mı çıkardı? 16 Ağustos 2019 | 2.174 Okunma Farklı yönetim yaklaşımıyla İmamoğlu... 14 Ağustos 2019 | 2.774 Okunma ABD ile samimiyet polemiği 13 Ağustos 2019 | 2.232 Okunma Adalıların ortak çözüm arayışı 09 Ağustos 2019 | 2.264 Okunma Bahçeli’nin çağrısı ve ülkücüler nereye? 07 Ağustos 2019 | 4.889 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar