Emre Belözoğlu meselesi

Emre’yi çocuk futbolcu olarak gazetelere ilk haber olduğu günlerden bu yana izlerim. Futbol zekası, kıvraklığı, oyunu okuyup takımı ona göre yönlendirme yeteneği ile sivrildi. Emre’nin Galatasaray’ın Avrupa...

Emre’yi çocuk futbolcu olarak gazetelere ilk haber olduğu günlerden bu yana izlerim. Futbol zekası, kıvraklığı, oyunu okuyup takımı ona göre yönlendirme yeteneği ile sivrildi. Emre’nin Galatasaray’ın Avrupa Şampiyonu olan kadrosunda parlayan yıldızı, Avrupa’nın seçkin kulüplerindeki başarısıyla devam etti. Sonra Fenerbahçe, ardından Başakşehir ve yeniden Fenerbahçe. Artık futbolcu olarak kariyerinin sonuna geldi (40 yaşında).

Önümüzdeki sezonda büyük olasılıkla teknik yönetici olarak sahalarda olacak. Buraya kadar hoş-güzel ama bir de Emre’nin öteki yönü var... Sinirlerine hakim olamayıp, birçok kez takımını bir eksik bırakmaya neden olacak olaylara yol açmışlığı var. Takımın ceza almasına neden olacak hırçın tavırlar sergilemişliği var. Onun oynadığı maçlarda ikili bir ruh haline giriyoruz.

Takımı iyi yönettiği ve motive ettiği için bir lider oyuncu gibi hareket ettiği süre boyunca onu seviyoruz. Kişiliğinin diğer yönü ise çapraşık. Her an öfkesine hakim olamayacakmış ve yeni bir olay yaratacakmış duygusu yarattığı için kaygılanıyoruz. Bazı kritik milli maçlarda, tırmanmasına Emre’nin de katkıda bulunduğu olaylar yüzünden, Milli Takım ağır cezalar aldı.

Daha on beş gün kadar önce Trabzonspor’la Fenerbahçe’nin oynadığı Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında, hakem Cüneyt Çakır’la yedek kulübesinden girdiği polemik nedeniyle kırmızı kart gördü. Kırmızı kart görmemiş olsa, bir süre sonra takıma dahil olabilir, hatta maçın kaderini değiştirebilirdi.

Bu sahneyi TV’lerden seyreden biz Fenerbahçeliler hem üzüldük hem de sorumsuz davranışı nedeniyle ona kızdık. Ancak kulüp yönetiminin nasıl bir tutum aldığını anlayamadık. Çünkü Emre hiçbir şey olmamış gibi iki maç sonra sahadaki yerini aldı. Gergin tavırlarıyla, geçmişten bir ders çıkarmamış gibiydi. Bir sezon sona eriyor. Fenerbahçe futbol takımı maalesef iki sezondur çok başarısız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Salgın pik yaparken... Sorular... Sorular... 21 Ekim 2020 | 181 Okunma Hrant Dink’in kızı Delal... 20 Ekim 2020 | 187 Okunma Bahçeli’nin “Devlet”i 16 Ekim 2020 | 402 Okunma Kıbrıslı Türk kimliği 14 Ekim 2020 | 115 Okunma Milli futbol takımında Avrupalı çocuklar 13 Ekim 2020 | 141 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar