El konulan bir pasaportun hikayesi

Hacı Orman sinemacı. Değişik ödüller kazanmış gayretli, yaratıcı bir yönetmen. Ondan bir mektup aldım. Şaşırdım kaldım. Mektubu paylaşıyorum. Oral Abi merhaba, (...)

Belki biliyorsun, “Körleşme” adlı filmi çektim, bu filmin kurgusuyla uğraşıyordum. İyi bir gelişme oldu, Sofya Film Festivali’nin “work in progress” bölümünde yarışmak üzere davet edildik. Aynı festivalin proje geliştirme bölümüne de “Vatansız” (Stefan Zweig ve eşi Lotte’nin hikayesini anlatıyor) adlı ikinci uzun film dosyam seçildi. Gidebilseydim, uluslararası bir film festivalinde Türkiye sinemasını iki projeyle teslim edecektim.

Fakat gidemedim. Atatürk Havalimanı’nda pasaportuma el koyuldu. Beni havalimanı karakoluna götürdüler, bir buçuk saat tuttular, pasaportuma el koyup bıraktılar. Polis memurlarından şu kadarını öğrenebildim: Hakkımda yurtdışına çıkış yasağı yok, bir mahkeme kararı yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Radikallerin sevmediği isim: Kılıçdaroğlu 01 Aralık 2020 | 301 Okunma İyimser gazete 30 Kasım 2020 | 186 Okunma I. Mahmud Çeşmesi tartışması 29 Kasım 2020 | 233 Okunma İktidar olmak böyle bir şey mi? 27 Kasım 2020 | 905 Okunma Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 761 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar