Doktorlar yorgun

Hastalığın ilk günlerinden bugüne COVID-19’la yoğun bakım servisinde gece gündüz mücadele eden anestezi uzmanı doktor arkadaşımla konuştuklarımı sizlerle paylaşmak isterim.

Hastalığın ilk günlerinden bugüne COVID-19’la yoğun bakım servisinde gece gündüz mücadele eden anestezi uzmanı doktor arkadaşımla konuştuklarımı sizlerle paylaşmak isterim. Son durumu onun sözleriyle aktarıyorum: Doktorlar bu durumdan yoruldu ve sıkıldı. Grip aşısını yurtdışından alıyoruz ve maalesef getirilen aşı ihtiyaca göre çok az. Grip aşısında sağlık çalışanlarına öncelik verilmemesi herkesin canını sıktı. Biz dahil, acilen aşı yapılması gereken insanlara bu aşı yapılamıyor. 5 puanlık bir ölçü var; öncelik onlara verildi. Getirilen aşının yetersiz olması bizi de vurdu. Normalde bu dönemde insanlar grip aşısı yaptırıyorlardı.

Aşı, devlet hangi ülkeyle anlaşırsa bize oradan geliyor. Amerika, Almanya nereden bulunursa... Gelen aşı sayısı bu yıl çok az. Kanser hastalarına bile veremiyoruz. Bir çıkmaza girdik. COVID olan hastalara grip aşısı bulunamadığında ölüm riski artıyor… Aşı ne kadar koruyor konusu ayrı. Bir nebze koruyuculuğu dahi varsa, bulunması gerekir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 0 Okunma Reformlar başlamadan bitti mi? 24 Kasım 2020 | 0 Okunma Bir AK Partili’nin geçmiş muhasebesi 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Değişim kapıya dayandı 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Sorun muhalefette mi? 17 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar