Dara harabeleri: Efes kenti gibi...

Mardin milletvekili, yazar Orhan Miroğlu, “Oral Dara’yı görmelisin” deyince durakladım. Dara neresiydi? Orhan, “Efes kadar önemli bir yerden söz ediyorum” diye karşılık verdi.Mardin'de, şehrin dar sokaklarında...

Mardin milletvekili, yazar Orhan Miroğlu, “Oral Dara’yı görmelisin” deyince durakladım. Dara neresiydi? Orhan, “Efes kadar önemli bir yerden söz ediyorum” diye karşılık verdi.

Mardin'de, şehrin dar sokaklarında dolaştım. Bir müze güzelliğindeki yapıları seyrettim. Eski Mardin'de, 1.Cadde'de bir aşağı bir yukarı yürüdüm. Sokaktaki insanlarla sohbet ettim. Gazeteci Adnan Avuka'yla buluştum. Kentin seçilmiş-görevden alınmışbelediye başkanı Ahmet Türk'ü aradım, Ankara'daymış. Baro'dan Nevzat Çıray'la son gelişmeleri konuştuk.

Bölge, “şehir savaşları”yla manen ve madden ağır hasar gördü. Nusaybin, "özyönetim" yüzünden yer ile yeksan oldu. Bölgenin beklentisi tutuklanan milletvekilleri ve belediye başkanlarının serbest bırakılmaso. Soruna barışçı çözüm üretecek bir inisiyatifin oluşması.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriye ile doğrudan görüşmeye doğru... 18 Ekim 2019 | 2.756 Okunma Bodrum'da sonbahar 16 Ekim 2019 | 2.381 Okunma Yargı reformu ya da kaybettiğimizi aramak 15 Ekim 2019 | 2.756 Okunma Kim savaş ister ki! 11 Ekim 2019 | 2.561 Okunma Akıntıya kapılmadan... 09 Ekim 2019 | 2.299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar