Dara harabeleri: Efes kenti gibi...

Mardin milletvekili, yazar Orhan Miroğlu, “Oral Dara’yı görmelisin” deyince durakladım. Dara neresiydi? Orhan, “Efes kadar önemli bir yerden söz ediyorum” diye karşılık verdi.Mardin'de, şehrin dar sokaklarında...

Mardin milletvekili, yazar Orhan Miroğlu, “Oral Dara’yı görmelisin” deyince durakladım. Dara neresiydi? Orhan, “Efes kadar önemli bir yerden söz ediyorum” diye karşılık verdi.

Mardin'de, şehrin dar sokaklarında dolaştım. Bir müze güzelliğindeki yapıları seyrettim. Eski Mardin'de, 1.Cadde'de bir aşağı bir yukarı yürüdüm. Sokaktaki insanlarla sohbet ettim. Gazeteci Adnan Avuka'yla buluştum. Kentin seçilmiş-görevden alınmışbelediye başkanı Ahmet Türk'ü aradım, Ankara'daymış. Baro'dan Nevzat Çıray'la son gelişmeleri konuştuk.

Bölge, “şehir savaşları”yla manen ve madden ağır hasar gördü. Nusaybin, "özyönetim" yüzünden yer ile yeksan oldu. Bölgenin beklentisi tutuklanan milletvekilleri ve belediye başkanlarının serbest bırakılmaso. Soruna barışçı çözüm üretecek bir inisiyatifin oluşması.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu ile ‘Beyin Fırtınası’ 18 Eylül 2020 | 150 Okunma Kaftancıoğlu- Kılıçdaroğlu: Nasıl bir CHP? 16 Eylül 2020 | 360 Okunma Yerli ve milli olmak yeter mi? 15 Eylül 2020 | 107 Okunma “Domino teorisi” 12 Eylül’ü tetikledi 11 Eylül 2020 | 2.510 Okunma Her derde deva: ‘Dış güçler’ 09 Eylül 2020 | 137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar