Çözüm süreci tartışması neden bitmiyor?

Kritik önem taşıyan bu tercih neye göre şekillenecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çözüm sürecini biz başlattık HDP bitirdi…” dedi ve tartışma alevlendi. Bu mesele buzdolabına konmuştu. Kamuoyunun bir kesimi sürecin yanlışlığı konusunda kesin kanaatlere sahipti.

Hatta ihanet süreci olarak görenler de vardı. Zaten MHP lideri Bahçeli, dünkü konuşmasında, ortağına özetle, “Bir daha bunu duymayayım” anlamına gelen bir uyarı yaptı.

Çözüm sürecinin kopmasından yani 2015 yılından bu yana 6 sene geçti, tartışma hiç bitmedi. Çünkü, çözülmesi gereken bir mesele orta yerde duruyor. Siyasetin konusu olarak gündemi işgal ediyor. HDP, bu sorunun yarattığı bir parti. Bu akım buharlaşıp uçmuyor, ona oy veren, destek veren kitle de yerli yerinde duruyor. Bugünlerde sanki yeni bir seçim ortamına girmiş gibiyiz.

İktidarın adayı belli, muhalefetin adayı tartışılıyor. Karar verici iki lider yani Kılıçdaroğlu ve Akşener, anlaşarak adayı belirleyeceklerini söylüyor. Geriye...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
5 yılın ardından 15 Temmuz 15 Temmuz 2021 | 4 Okunma Çözüm süreci tartışması neden bitmiyor? 14 Temmuz 2021 | 244 Okunma Adalar'ın bitmeyen dertleri… 13 Temmuz 2021 | 89 Okunma Umudumuz kadınlar 09 Temmuz 2021 | 38 Okunma Afganistan’ın Maocu Dışişleri Bakanı arkadaşım: Başka yere benzemez Afganistan bir gayya kuyusudur 07 Temmuz 2021 | 380 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar