Batman İstanbul'da...

Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’nde yürürken, bir tekstil mağazasının kapısında “Batman’ın 80. yılı” başlıklı bir afiş gördüm.

Birden “Batman Tanıtım Günleri” etkinliğini anımsadım. Afişin, ülkemizin güneydoğusunda hızla büyüyen Batman ilimize gönderme yaptığını sandım ilk anda. Tabii ki afişte sözü edilen Batman, ünlü kurgu kahraman Batman'dı.

Batmanlı dostum arkeolog Sadık Işık öğlen saatlerinde telefon edip Batman etkinliğini haber vermişti. Biz de İpek (Çalışlar) ile Yenikapı etkinlik alanına gittik, gezdik. Batmanlılar peynirleri, balları, fıstıkları, sucukları, pekmezleri, tarhanaları, cevizleri, baharatlarıyla, Batmanlı ve İstanbullu konuklarını bekliyorlardı. Restoran bölümündeki lezzetleri siz hayal edin. Mülkiyeli vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin, çok emek vererek öncülük ettikleri etkinliğe gösterilen ilgiden mutluydular.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rahşan Ecevit... 22 Ocak 2020 | 2.983 Okunma Hrant Dink’i kalıcı yapan... 21 Ocak 2020 | 2.427 Okunma İran’da sanatçılar, gazeteciler: ‘Yurttaş değil esiriz...’ 18 Ocak 2020 | 2.101 Okunma İran'da sanatçılar, gazeteciler: "Yurttaş değil esiriz..." 17 Ocak 2020 | 2.711 Okunma İran’da sanatçılar, gazeteciler: ‘Yurttaş değil esiriz...’ 17 Ocak 2020 | 2.434 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar