Batı medyasında Türkiye’ye artan ilgi...

“Türkiye değişmez” diyen Batı basınında, 23 Haziran sonuçlarından sonra bir hareketlenme başladı. Dün Avrupa basınının ana gündem konularından biri Türkiye'ydi.

Ünlü İngiliz gazetesi The Guardian’ın seçimler konusundaki makalesinin başlığı şöyle: “Bütün gözler Erdoğan’da. Muhalefet İstanbul’daki büyük zaferin ardından, Erdoğan'ın yeni hamlesini bekliyor.”

Diğer İngiliz gazetesi The Times’ın Türkiye yorumunun başlığı ise, “İstanbul’u kaybeden Erdoğan’a reform çağrısı...” İspanyol El Pais gazetesi, seçimlerin Türkiye’de gerilimi azalttığını, umut yarattığını ve bunun sonucu olarak (bir İspanyol şirketi tarafından satın alınan) Garanti Bankası’nın hisselerinin değer kazandığını yazdı. Avusturya'nın önde gelen gazetesi “Die Krone”deki bir okur yorumu ise, Türk seçmenlerin Avusturyalı seçmenlere kıyasla daha cesur ve değişime daha iştahlı olduklarına dikkat çekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP’ye operasyon... 30 Eylül 2020 | 305 Okunma Büyükada’nın Viranbağ’ında 29 Eylül 2020 | 70 Okunma İsrail silahıyla Vietnam sosyalizmi 25 Eylül 2020 | 230 Okunma Hazreti Ali 23 Eylül 2020 | 843 Okunma Meral Akşener, “Kürt” dedi, “Zaza” dedi, “Ali” dedi... 22 Eylül 2020 | 1.220 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar