AK Parti MHP’ye mecbur mu?

MHP'nin genel af talebi, AK Parti tarafından kabul görmedi. Ayrıca Alaattin Çakıcı'ya geniş bir ziyaretçi sağlayan düzenlemeyi yapan Kırıkkale Başsavcısı daha düşük başka bir göreve tayin...

MHP'nin genel af talebi, AK Parti tarafından kabul görmedi. Ayrıca Alaattin Çakıcı'ya geniş bir ziyaretçi sağlayan düzenlemeyi yapan Kırıkkale Başsavcısı daha düşük başka bir göreve tayin edildi. Bahçeli buna da tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğer bir değişiklik olmazsa, seçim kampanyası sırasında söz verdiği gibi, önümüzdeki günlerde OHAL'in uzatılması için Meclise başvurmayacak. MHP’nin ise OHAL'in devamından yana bir tutum içinde olduğu, parti yöneticileri tarafından açıklandı. Seçimlerden kısa süre önce, Bahçeli, "AK Parti bize mecbur" diyerek bir çıkış yapmıştı.

Seçimlerin hemen ardından, "Türk milleti MHP’yi TBMM’nin hem kilit partisi yapmış hem de denge ve denetleme görevini vermiştir." dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Radikallerin sevmediği isim: Kılıçdaroğlu 01 Aralık 2020 | 215 Okunma İyimser gazete 30 Kasım 2020 | 186 Okunma I. Mahmud Çeşmesi tartışması 29 Kasım 2020 | 232 Okunma İktidar olmak böyle bir şey mi? 27 Kasım 2020 | 904 Okunma Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 761 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar