Adanalı ve de Galatasaraylı: Fatih Terim

Bir Fenerbahçeli olarak Fatih Terim’i ve Galatasaraylıları kutluyorum. Zor bir sezonun ardından iki kupayı birlikte kaldırmalarını kıskanmamak elde değil. Fatih Terim’le hemşehriyiz...

Fatih Terim’le hemşehriyiz. Ben ondan bir önceki kuşak Adanalılarla (Kartal Yaşar, Selami...) top oynadım. Fatih, Adana Demirspor’dan GS’ye geldi. Başarılı bir futbol hayatı oldu. Takım kaptanlığı yaptı. Hepimizin hayatına girmesi ise teknik direktörlüğüyle oldu.

Terim, GS’nin son 20 yılına damga vuran isim. Üst üste lig, kupa ve UEFA kupası kazanıldı. Sonra araya tatsızlıklar girdi. Uzaklaştı. Milli Takımı Avrupa Şampiyonası’nda ilk dörde taşıdı.

Geçen yıl yeniden takımın başına geçtiğinde yönetim ve taraftar endişeliydi. “Acaba?” soruları vardı. Hırçın kişiliği zarar verebilir miydi?

Fatih Terim sadece GS’nin değil Türk futbolunun en çok başarı kazanmış, en çok eleştirilmiş, futbol dünyasında önemli rol oynamış isimlerinin başında geliyor.

Çelişmeli birliktelik

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Radikallerin sevmediği isim: Kılıçdaroğlu 01 Aralık 2020 | 301 Okunma İyimser gazete 30 Kasım 2020 | 186 Okunma I. Mahmud Çeşmesi tartışması 29 Kasım 2020 | 233 Okunma İktidar olmak böyle bir şey mi? 27 Kasım 2020 | 905 Okunma Arınç meselesi mühim bir meseledir 25 Kasım 2020 | 761 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar