Adanalı ve de Galatasaraylı: Fatih Terim

Bir Fenerbahçeli olarak Fatih Terim’i ve Galatasaraylıları kutluyorum. Zor bir sezonun ardından iki kupayı birlikte kaldırmalarını kıskanmamak elde değil. Fatih Terim’le hemşehriyiz...

Fatih Terim’le hemşehriyiz. Ben ondan bir önceki kuşak Adanalılarla (Kartal Yaşar, Selami...) top oynadım. Fatih, Adana Demirspor’dan GS’ye geldi. Başarılı bir futbol hayatı oldu. Takım kaptanlığı yaptı. Hepimizin hayatına girmesi ise teknik direktörlüğüyle oldu.

Terim, GS’nin son 20 yılına damga vuran isim. Üst üste lig, kupa ve UEFA kupası kazanıldı. Sonra araya tatsızlıklar girdi. Uzaklaştı. Milli Takımı Avrupa Şampiyonası’nda ilk dörde taşıdı.

Geçen yıl yeniden takımın başına geçtiğinde yönetim ve taraftar endişeliydi. “Acaba?” soruları vardı. Hırçın kişiliği zarar verebilir miydi?

Fatih Terim sadece GS’nin değil Türk futbolunun en çok başarı kazanmış, en çok eleştirilmiş, futbol dünyasında önemli rol oynamış isimlerinin başında geliyor.

Çelişmeli birliktelik

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin ABD ile bitmeyen serüveni 11 Eylül 2019 | 2.371 Okunma Şanışer’den Kamufle’ye, Ezhel’den Ceza’ya 10 Eylül 2019 | 2.880 Okunma Tayin edici adım: Silahtan arındırmak 06 Eylül 2019 | 2.150 Okunma 6-7 Eylül’de Adalar... 04 Eylül 2019 | 2.339 Okunma Sıcak İngilizlerin başına vurdu 30 Ağustos 2019 | 2.326 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar