Köpekler dost mu, düşman mı?

Hürriyet yazarı Ömür Gedik bu hafta 'Köpekler dost mu, düşman mı?' başlıklı yazısını kaleme aldı. 6 Şubat depreminde Meksika’dan gelen arama kurtarma ekibinde yer alan can dostumuz Proteo, arama çalışmaları sırasında enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti. 

6 Şubat depreminde Meksika’dan gelen arama kurtarma ekibinde yer alan can dostumuz Proteo, arama çalışmaları sırasında enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti. 

Meksika, kahraman ilan edilen Proteo’nun heykelini dikti ve onu ölümsüzleştirdi. 
Proteo’ya bir başka saygı duruşu da ne mutlu bize ki, Çanakkale’den geliyor.
İsmi, yeni açılacak can dostlar parkında yaşayacak. 
Çanakkale Belediyesi, yeni yapılacak parkın adının Proteo Can Dostlar Parkı olduğunu açıkladı.
Köpeklerin düşmanımız değil, en iyi dostumuz olduğunu bir kez daha hatırlamamız gereken günlerden geçerken, Proteo’yu ben de minnetle, sevgiyle ve özlemle anıyorum. 

Alkışlar Türkan Şoray’a

“Selvi Boylum Al Yazmalım”dan yola çıkılarak hep soruldu, tartışıldı; sevgi aşk mıydı, iyilik miydi, dostluk muydu, emek miydi? 
İnsanın vicdanı, aklı “Emektir” demek istiyor, filmlerde, hikâyelerde de emek kazanıyor ama gelin görün ki en çok alkışı da aşk alıyor. 
“Selvi Boylum Al Yazmalım” filminde sevginin emek olduğuna karar verip final sahnesinde Kadir İnanır’la yollarını ayıran Türkan Şoray, İnanır’la yıllar sonra Adana Altın Koza Film Festivali’nde bir araya geldi. 
Salondan kopan ne uzun, ne coşkulu, ne tutkulu bir alkıştı öyle... 
Bir o kadar alkışı da Türkan Şoray’ın konuşması aldı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altın Kelebek notlarım 05 Aralık 2023 | 326 Okunma Napolyon yükseliyor Marvel düşüşte 30 Kasım 2023 | 73 Okunma Kuliste bir güzellik 28 Kasım 2023 | 42 Okunma Dünya çapında pislik! 23 Kasım 2023 | 192 Okunma En çalışkan jüri 21 Kasım 2023 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar