Teşhisi ben değil Yanal koymalıydı!

F.BAHÇE, Başakşehir ve Trabzonspor gibi iki güçlü ekiple üst üste zorluk derecesi yüksek maçlar oynadı. Başakşehir'i deplasmanda yendi, Trabzonspor ile evinde berabere kaldı.

Trabzon karşısında son 20 dakika hariç, yüksek tempolu, ofansif açıdan etkili, üretken bir futbol sergilediler. Kaçan goller ve kaleci Uğurcan'ın performansı sayesinde ikinci golü atamadılar. Ersun Yanal ve taraftarlar oynanan futboldan memnun. Ancak madalyonun öbür yüzüne baktığımızda, çok önemli bir saha içi rahatsızlığı var. O da takım savunmasındaki ciddi ar-ı zalar… Başakşehir maçında skor dezavantajı varken, ikinci yarıda Visca'nın bir topu iç direkten döndü. Yine Visca'nın yüzde yüzlük pozisyonuna Altay geçit vermedi. Eğer bu iki pozisyondan biri gol olup fark ikiye çıksa yenilgi kaçınılmazdı. Bu önemli konuda Trabzonspor maçı ciddi örnek. Coşkulu, tempolu etkili bir futbol sergiliyorsun, oyunun büyük bölümünde yoğun baskı kuruyorsun, skor avantajı da sağlıyorsun ama sonrasında gol yiyorsun. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başakşehir 1 puana mutlu olmalı 29 Haziran 2020 | 78 Okunma Büyük bir hakem hatası var! 28 Haziran 2020 | 375 Okunma İşte Max Kruse gerçekleri yönetimin iş bilmezliği 25 Haziran 2020 | 283 Okunma VAR müdahale etmemeliydi 22 Haziran 2020 | 248 Okunma Kazanmak güzel ama sorun var! 21 Haziran 2020 | 52 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar