Teşhisi ben değil Yanal koymalıydı!

F.BAHÇE, Başakşehir ve Trabzonspor gibi iki güçlü ekiple üst üste zorluk derecesi yüksek maçlar oynadı. Başakşehir'i deplasmanda yendi, Trabzonspor ile evinde berabere kaldı.

Trabzon karşısında son 20 dakika hariç, yüksek tempolu, ofansif açıdan etkili, üretken bir futbol sergilediler. Kaçan goller ve kaleci Uğurcan'ın performansı sayesinde ikinci golü atamadılar. Ersun Yanal ve taraftarlar oynanan futboldan memnun. Ancak madalyonun öbür yüzüne baktığımızda, çok önemli bir saha içi rahatsızlığı var. O da takım savunmasındaki ciddi ar-ı zalar… Başakşehir maçında skor dezavantajı varken, ikinci yarıda Visca'nın bir topu iç direkten döndü. Yine Visca'nın yüzde yüzlük pozisyonuna Altay geçit vermedi. Eğer bu iki pozisyondan biri gol olup fark ikiye çıksa yenilgi kaçınılmazdı. Bu önemli konuda Trabzonspor maçı ciddi örnek. Coşkulu, tempolu etkili bir futbol sergiliyorsun, oyunun büyük bölümünde yoğun baskı kuruyorsun, skor avantajı da sağlıyorsun ama sonrasında gol yiyorsun. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beşiktaş hiç ders çıkarmamış 20 Eylül 2019 | 145 Okunma Altay için çok erken! 17 Eylül 2019 | 120 Okunma Trabzon’u zor günler bekliyor 16 Eylül 2019 | 73 Okunma Hafife almayalım 08 Eylül 2019 | 69 Okunma Teşhisi ben değil Yanal koymalıydı! 04 Eylül 2019 | 228 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar