Galibiyetin iki mimarı Berke ve Kim

Göreve geldiğinden beri 'Üçlü defanstan vazgeçmem' diyen Vitor Pereira, dün gece ilk defa dörtlüye döndü. Hem de Galatasaray deplasmanında... Pereira'nın oyun planı 'Top bende kalsın, rakibe tempo ve hücumda...

Göreve geldiğinden beri 'Üçlü defanstan vazgeçmem' diyen Vitor Pereira, dün gece ilk defa dörtlüye döndü. Hem de Galatasaray deplasmanında... Pereira'nın oyun planı 'Top bende kalsın, rakibe tempo ve hücumda devamlılık şansı vermeyeyim' şeklindeydi.
Bu plan 60 dakika tuttu. Yalnız ofansif açıdan şöyle bir sıkıntı vardı: İleride driplingle adam eksiltecek bir tane dahi forvet tipi yoktu. Fenerbahçe skor dezavantajına düştü ancak futbol çok ilginç, beklenmeyen hataların oyunu. Cazibesi de burada yatıyor. Skor avantajına sahip Galatasaray, kazandığı bir duran topun dönüşünde günümüz futbolunun ilkesine ters düşen bir pozisyonda, 50 metre genişlikte Mesut'a yakalandı ve skora denge geldi.
Fatih Terim'in Taylan hamlesinden sonra G.Saray oyunun kontrolünü tamamen eline aldı. Son yarım saatte yoğun bir baskı ve pozisyonlar geldi. Pereira ise kulübede seyrediyordu. Oyuncu değişikliklerine ihtiyaç vardı ama yapmadı.
Galatasaray rekor sayıda gol kaçırdı. Diagne'nin filelere giden topu da VAR uyarısı ile iptal edildi. Bu...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Değişiklikleriyle düzeni bozdu 26 Kasım 2021 | 233 Okunma Galibiyetin iki mimarı Berke ve Kim 22 Kasım 2021 | 437 Okunma Kurtlar sofrasına düştük... 17 Kasım 2021 | 326 Okunma Erdoğan ve Farioli doğru tercih olmaz 11 Kasım 2021 | 346 Okunma Şampiyonluktan bahsetmek zor! 08 Kasım 2021 | 260 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar