Bütün yük savunmanın üzerinde

İlk 12 dakika Galatasaray iyi top kullanıp, etkili pres de yapınca rakibine nefes dahi aldırmadı. Ama bu dakikadan sonra Başakşehir alışılmış pas trafiği klasiğine döndü. Kontrolü ele geçirdiler ama ofansif...

İlk 12 dakika Galatasaray iyi top kullanıp, etkili pres de yapınca rakibine nefes dahi aldırmadı. Ama bu dakikadan sonra Başakşehir alışılmış pas trafiği klasiğine döndü. Kontrolü ele geçirdiler ama ofansif zenginlik sağlayamıyorlardı. Pozisyon bulma şansları sadece Trezeguet'nin üzerindeydi. Galatasaray da ele geçirdiği kontratak fırsatlarını olumsuz kullandı.
İkinci yarı Başakşehir kontrolü tamamen eline aldı, yoğun bir baskı kurdu. Kerem'in hiç top götüremeyişi veya ona imkân bulamayışının yanında ilk yarının başarılı ismi Babel'in yorulmasına, Mostafa Mohamed'in sadece yürüyerek oynaması da eklenince bütün yük orta saha ile defans bloğuna düştü.
Bu yarıda Trezeguet'nin şovu vardı. Ama birçok önemli girişiminin sonunu getiremeyişi gerçekten ilginçti.
Sonra iki tarafta da oyuncu değişiklikleri başladı ve ikinci yarıyı çok mahkum oynayan Galatasaray son dakikalarda iki önemli pozisyon buldu. En neti de maçın bitiş düdüğünden hemen önceydi.
Sezon başından beri bir gerçek var;...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İkisini de keyifle izledim... 16 Mayıs 2022 | 162 Okunma F.Bahçe için iyi sonuç 09 Mayıs 2022 | 196 Okunma Bütün yük savunmanın üzerinde 08 Mayıs 2022 | 43 Okunma Torrent’in büyük yanlışı! 02 Mayıs 2022 | 136 Okunma G.Saray’ın tek silahı Kerem 25 Nisan 2022 | 116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar