ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hırvatlar Arjantin’i perişan etti

Dün geceki maçın önemi dolayısıyla gergin geçeceğini tahmin ediyordum .

Ömer Üründül
Ömer Üründül Sabah Gazetesi
23 Haziran 2018 | 59
Dün geceki maçın önemi dolayısıyla gergin geçeceğini tahmin ediyordum. Ama Özbek hakem Irmatov oyunun tansiyonunu ayarlayamayınca maç tahminimden de daha sert geçti. Hırvatistan hem rakibin gücünü hem de kendi kadro yapısını göz önüne alarak ilk yarıda kontrollü bir futbol sergiliyordu. Rakitic-Brozovic ikilisiyle Messi'yi başarılı şekilde pasifize ediyorlardı. İlk devre kaleci Subasic'le Lovren'in hatalarından net bir tehlike yaşadılar. Onun dışında gole yakın daha net pozisyonlar bulan taraf Hırvatistan'dı.
İkinci yarıda kaleci Caballero'nun büyük hatasıyla Hırvatlar skor avantajı yakaladı. Ondan sonra da sahada sadece Hırvatistan vardı. Bütün riskleri alan Arjantin önünde disiplinli ve sağlam savunma yaparak pozisyon vermezken, karşı alandaki genişlikten de her an gole yakındılar. Modric'in attığı ikinci gol mükemmeldi. Sonuçta Hırvatistan, Arjantin'i adeta perişan ederek maçı kazanmayı başardı.
Bana göre tüm takım çok başarılıydı. Sahanın yıldızı ise bana göre Rakitic'ti. Bu Hırvatistan gerçekten her takıma kafa tutabilecek bir konumda. Arjantin teknik direktörü Jorge Sampaoli'nin ilk 11 tercihindeki yanlışına ve çok gereksiz yere yapıya uymayan üçlü defansa dönme hatasına kaleci Caballero'nun da harakirisi eklenince bu hüsran kaçınılmaz oldu. Bundan sonra Arjantin gruptan çıkma adına bir mucize peşinde koşacak. Ayrıca İzlanda maçını da izledim. Arjantin tüm takım olarak bu şampiyonaya süper yıldızı Messi de dahil olmak üzere ne zihinsel ne de fiziksel olarak hazır gelmemiş. Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER