ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Nagatomo çok katkı verecek

Galatasaray liderlik koltuğuna oturma isteğiyle seyircisiyle de bütünleşip çok tempolu ve etkili bir ilk 45 dakika sergiledi .

Ömer Üründül
Ömer Üründül Sabah Gazetesi
13 Şubat 2018 | 114

Galatasaray liderlik koltuğuna oturma isteğiyle seyircisiyle de bütünleşip çok tempolu ve etkili bir ilk 45 dakika sergiledi.
Skoru buluncaya kadar rakibi hiç çıkarmayan bir pres uyguladılar. İlk dakikalarda arka arkaya Nagatomo'nun bindirmelerini izledik. Ardından karşı 18 önündeki bıktırıcı bir pres sonucu Antalyaspor'un savunma dengesi bozulunca Gomis güzel bir gole imza attı. Gol sonrası Antalya'nın ilk karşı alana geçme girişiminde sahneye Rodrigues çıktı. Çabuk çıkan bir topta tam istediği genişliği buldu. Öylesine hızlı gitti ki Antalyalı üç futbolcu ayrı ayrı girişimlerinde kendisini durduramadılar ve Gomis'e ikinci golü attırdı. Sonra yine tamamen Galatasaray'ın kontrolünde bir oyun şekillendi ve de bunun sonucunda fark üçe çıktı.
İkinci yarıda tahmin ettiğim gibi ilk yarıya ters orantılı bir saha içi görüntüsü oluştu.
Antalyaspor mecburen bütün savunma tedbirlerini bırakıp karşı alanda gol aramaya, pozisyon üretmeye çalışıyordu. Galatasaray da taktik icabı önce karşılama görevi yapıyor, ondan sonra da her bulduğu fırsatta da ani çıkışlarla farkı artırmaya çalışıyordu.
Oyunu genelde bu yarıda son 15 dakikaya kadar domine eden Antalyaspor'du ama pozisyon üretmede yine Galatasaray çok öndeydi. Son 15 dakika ise Galatasaray yine kontrolü ele alıp sonuçta da maçı istediği gibi bitirip liderliği aldı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER