Yayıncılığımızın üç feneri

Litera Yayıncılık, kurucusu Muhyittin Macit tarafından belirlenen yayın politikası ve kategorilerinde musır olarak kitap yayımını sürdürüyor.

Litera Yayıncılık, kurucusu Muhyittin Macit tarafından belirlenen yayın politikası ve kategorilerinde musır olarak kitap yayımını sürdürüyor.

Nitelikleri itibariyle satış kaygısıyla hiç bağdaşmayan İslam düşünce ve felsefesine mahsus birinci el kaynakları kültür hayatımıza kazandıran Litera, kuşkusuz en iyi çıkışını Ekrem Demirli’nin tercüme ettiği Fütûhât-ı Mekkiyye ile yapmıştı. Türkçesi on sekiz cilt olan bu eseri aşacak yeni bir proje üretmemiş olsa da Litera, klasik ve modern felsefe, tasavvuf, ahlak, kelam, fıkıh, edebiyat, mimari, psikoterapi... türlerindeki telif ve tercüme eserlerinde rakip tanımıyor.

Bu yanlarıyla Türkiye Yazma Eserler Kurumu’nun yayıncılığına bir model teşkil ettiğini söyleyebileceğimiz Litera’nın, tam da emsallerine göre üstünlük sağladığı Fütûhât-ı Mekkiyye’yi tematik bir ayrımla parçalayarak okurlara sunmakla kurşunu kendi ayağına sıktığını da belirtmek ihtiyacındayız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kitaplarla düşünceye ve edebiyata yön vermek 19 Ocak 2021 | 27 Okunma Kitapların izinde... 17 Ocak 2021 | 94 Okunma İyi yayıncıdan iyi kitap beklenir 15 Ocak 2021 | 56 Okunma Yayıncılığımızın üç feneri 12 Ocak 2021 | 58 Okunma İyi yayınevlerinden değerli kitaplar 10 Ocak 2021 | 241 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar