Seçim sürüyor

Seçimin sürdüğünü, “Şu seçim bitse de kurtulsak” diyenlere inatla söylemiyorum. Zira seçimden onların kastettikleri şeyi kastetmiyorum.Onların seçimden kastettikleri, iki gün önce...

Seçimin sürdüğünü, “Şu seçim bitse de kurtulsak” diyenlere inatla söylemiyorum. Zira seçimden onların kastettikleri şeyi kastetmiyorum.

Onların seçimden kastettikleri, iki gün önce gerçekleşen belediye başkanlığı seçimidir ve FETÖ projesinin zemin kazanmasıyla sonuçlanmıştır.

Seçimin çabucak bitmesini isteyenlerin keyfi yerine gelmiş midir, bilemem demokrasi denilen modern aldatmalar sistemi devam ettiği sürece bu seçimler yine olacaktır çünkü.

Seçim sonuçlarını değerlendirme hakkına sahip hemen herkes, “demokrasi kazandı” diye ısrarla vurguladıklarına göre, belki bu da iyi bir şeydir, ama bunu da bilemem.

Benim durduğum ve baktığım yerden seçimin sürmesi, millet olmak, beka hassasiyeti taşımak bakımından çok köklü, çok hayati bir hususa tabidir.

Şöyle ki, biz asıl seçimimizi Müslüman olmakla yaptık ve bu seçimle, İslam ümmetiyle birlikte çok kavimli, çok dinli bir dünyayı yönetmeye kendiliğinden talip olduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir mütefekkir kaç batman gelir? 29 Mayıs 2020 | 71 Okunma Şeyh Muhyiddin’den seçilmiş sözler 22 Mayıs 2020 | 311 Okunma Hüseyin Bektaş’tan “Geç Gelen Hüzün” 19 Mayıs 2020 | 45 Okunma Kontrollü sosyal hayatın din ile tahkim edilmesi 17 Mayıs 2020 | 59 Okunma Kontrollü sosyal hayatın ekonomisi 12 Mayıs 2020 | 32 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar