Seçim sürüyor

Seçimin sürdüğünü, “Şu seçim bitse de kurtulsak” diyenlere inatla söylemiyorum. Zira seçimden onların kastettikleri şeyi kastetmiyorum.Onların seçimden kastettikleri, iki gün önce...

Seçimin sürdüğünü, “Şu seçim bitse de kurtulsak” diyenlere inatla söylemiyorum. Zira seçimden onların kastettikleri şeyi kastetmiyorum.

Onların seçimden kastettikleri, iki gün önce gerçekleşen belediye başkanlığı seçimidir ve FETÖ projesinin zemin kazanmasıyla sonuçlanmıştır.

Seçimin çabucak bitmesini isteyenlerin keyfi yerine gelmiş midir, bilemem demokrasi denilen modern aldatmalar sistemi devam ettiği sürece bu seçimler yine olacaktır çünkü.

Seçim sonuçlarını değerlendirme hakkına sahip hemen herkes, “demokrasi kazandı” diye ısrarla vurguladıklarına göre, belki bu da iyi bir şeydir, ama bunu da bilemem.

Benim durduğum ve baktığım yerden seçimin sürmesi, millet olmak, beka hassasiyeti taşımak bakımından çok köklü, çok hayati bir hususa tabidir.

Şöyle ki, biz asıl seçimimizi Müslüman olmakla yaptık ve bu seçimle, İslam ümmetiyle birlikte çok kavimli, çok dinli bir dünyayı yönetmeye kendiliğinden talip olduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hac uzun bir duadır 19 Temmuz 2019 | 25 Okunma Şiblî’nin söylediği şekilde haccetmek mümkün mü? 16 Temmuz 2019 | 134 Okunma Akdeniz’in suları soğuduğunda 14 Temmuz 2019 | 61 Okunma Bir varlık anlayışıyla mayalanarak var olmak 09 Temmuz 2019 | 100 Okunma Bir üstadın izinden yürümek 07 Temmuz 2019 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar