‘Nas’ kelimesi nasıl ‘Nâs Sûresi’ oldu?

Dünyada her şey değişebilir ancak malum medyanın cehaleti asla değişmez! Cehaletlerini marifet bilerek manşetlerine taşımaları da yetmez, onu sakız gibi çiğneyerek godoş godoş konuşurlar, yazarlar, ekranlarda...

Dünyada her şey değişebilir ancak malum medyanın cehaleti asla değişmez! Cehaletlerini marifet bilerek manşetlerine taşımaları da yetmez, onu sakız gibi çiğneyerek godoş godoş konuşurlar, yazarlar, ekranlarda yorumlar yaparlar.

Örneğin, Arapça belirlilik takısının ilgili terkiplerdeki etkisini bilmezler ama “Esselamü-n-aleyküm” ya da “Selam-ü-aleyküm” ibaresini, muhataplarını küçümseme maksadıyla manşete çekerler.

Cuma namazının cemaatle kılındığını bilmezler ama toplu gösteri yapma, direniş gösterme ihsasıyla “Cuma namazını cemaatle kıldılar” diye zılgıt çekerler.

“Kurban Bayramı Hac vaktine denk geldiği için ulaşımda sıkıntı yaşanıyor” diye haber üretirler.

Cehaletlerinin o kadar çok...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mustafa Cemil Efe’nin ‘Cevher’i 30 Kasım 2021 | 56 Okunma İbnü’l-Arabî’den seçilmiş sözler 27 Kasım 2021 | 330 Okunma Fitne karıncasını kanatlandırmak 25 Kasım 2021 | 109 Okunma Helalleşme açılımı aslında kimin derdi 23 Kasım 2021 | 162 Okunma ‘Nas’ kelimesi nasıl ‘Nâs Sûresi’ oldu? 20 Kasım 2021 | 736 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar