‘Nas’ kelimesi nasıl ‘Nâs Sûresi’ oldu?

Dünyada her şey değişebilir ancak malum medyanın cehaleti asla değişmez! Cehaletlerini marifet bilerek manşetlerine taşımaları da yetmez, onu sakız gibi çiğneyerek godoş godoş konuşurlar, yazarlar, ekranlarda...

Dünyada her şey değişebilir ancak malum medyanın cehaleti asla değişmez! Cehaletlerini marifet bilerek manşetlerine taşımaları da yetmez, onu sakız gibi çiğneyerek godoş godoş konuşurlar, yazarlar, ekranlarda yorumlar yaparlar.

Örneğin, Arapça belirlilik takısının ilgili terkiplerdeki etkisini bilmezler ama “Esselamü-n-aleyküm” ya da “Selam-ü-aleyküm” ibaresini, muhataplarını küçümseme maksadıyla manşete çekerler.

Cuma namazının cemaatle kılındığını bilmezler ama toplu gösteri yapma, direniş gösterme ihsasıyla “Cuma namazını cemaatle kıldılar” diye zılgıt çekerler.

“Kurban Bayramı Hac vaktine denk geldiği için ulaşımda sıkıntı yaşanıyor” diye haber üretirler.

Cehaletlerinin o kadar çok...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oryantalizm Batı’nın suç delilidir 21 Mayıs 2022 | 86 Okunma Batılılar Müslüman sanatlarını neden ve nasıl sevdiler? 19 Mayıs 2022 | 124 Okunma Oryantalist kibrin ve yerli kompleksin Hanîflik temelinde tükenişine doğru… 17 Mayıs 2022 | 259 Okunma Müslüman sanatlarını Grabar’dan öğrenmek 14 Mayıs 2022 | 62 Okunma Küçücük dünyada kat edilemeyen büyük uzaklıklar 12 Mayıs 2022 | 96 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar