Kudüs’ü ziyaretin engellenmesi casus papaz yaptırımlarına dahildir

Dumanı üstünde tüten iki karar:İlki, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan.ABD Dışişleri Bakanı Pompeo tarafından Beyaz Saray’la koordineli olarak alınan bir kararla, Suriye’de DEAŞ’tan...

Dumanı üstünde tüten iki karar:

İlki, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo tarafından Beyaz Saray’la koordineli olarak alınan bir kararla, Suriye’de DEAŞ’tan kurtarılan bölgelerde istikrarın yeniden sağlanması için verilmesi vadedilen 230 milyon dolarlık fon başka bölgelere aktarılacak.

İkincisi, Suudi Arabistan’dan:

Washington Suudi Büyükelçiliği’nin “hayatları kurtarma, yerinden edilmiş Suriyelilerin geri dönüşünü sağlama, DEAŞ’ın Suriye’yi ve komşularını tehdit ederek yeniden ortaya çıkmasını ve uluslararası topluma karşı saldırılar planlamasını engelleme” niyetiyle süslediği kararın özeti şudur:

12 Temmuz’da Brüksel’de yapılan DEAŞ Karşıtı Küresel Koalisyon toplantısında, Suriye’nin DEAŞ’tan alınan kuzeydoğusu ve Rakka kentinin restorasyonu ile istikrarının sağlanması için, Suudi Arabistan 100 milyon dolar vermeyi taahhüt etti.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir şiiri iyi ya da kötü yapan şey nedir? 15 Şubat 2019 | 57 Okunma Dâvud el-Kayserî’nin istirahatgâhında... 12 Şubat 2019 | 15 Okunma Türkiye Fotoğraf Vakfı 10 Şubat 2019 | 32 Okunma Kalemim beni nereye götürüyor? 08 Şubat 2019 | 115 Okunma Şiir, edebiyat ve yazın 05 Şubat 2019 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI