Kibir, azgınlık ve haset nedeniyle İslam’a düşman olmak

https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracAshâbü’l-uhdûd mezaliminin Himyer meliklerinden Zû Nüvâs adlı Yahudi hükümdar tarafından işlendiğini muteber kaynaklardan nakletmiştik. Zû...


https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/trac

Ashâbü’l-uhdûd mezaliminin Himyer meliklerinden Zû Nüvâs adlı Yahudi hükümdar tarafından işlendiğini muteber kaynaklardan nakletmiştik.

Zû Nüvâs’ın Yahudi bir anneden doğup doğmadığı, dolayısıyla Yahudiliği sonradan kabul edip etmediği hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte, mümkün her iki sonuç da “Yahudi kavminin seçilmiş millet” olma iddiasının geçersizliğini göstermekte, zira iki durumda da Zû Nüvâs, Hıristiyanları Yahudiliği benimsemeye zorlamaktadır.

Bunlardan baktığımızda Yahudilerin seçilmiş kavim olma iddiası ile Arz-ı mev’ud idealinin muahhar bir konu olduğu ortaya çıkmakta, İslam düşmanlığıyla birleştirilmeleri de bu minvalde gerçekleşmektedir.

Nitekim “Kudüsçülük” anlamında “Siyonizm” de, evvelinde...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tevradî düşmanlık hayal, ama haset gerçektir 27 Şubat 2024 | 120 Okunma İsrail’in Amâlika düşmanlığı Tevradî yalan ve iftira üzerine kurulmuştur 24 Şubat 2024 | 132 Okunma Tevrat’taki Amâlika kini ilahi değil siyasidir 22 Şubat 2024 | 400 Okunma İnsanlıkta taksim nesebe, bağ tevhide, tasnif ümmete, üstünlük takvaya göredir 20 Şubat 2024 | 136 Okunma Peygamberler nesebimiz, seferimiz ve menzilimizdir 17 Şubat 2024 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar