Emekli amiraller neden çıldırdı?

“Emekli amiraller neden çıldırdı” sorusunun cevabı da burada yatmaktadır

Önceki yazımda, Kanal İstanbul konusunda, CHP’nin bilimsel bilgide safsatadan ileriye geçemediğini, itirazını dedikoduları aşarak gerçeklere bağlayamadığını belirterek, Süveyş Kanalı’ndaki sıcak olaydan sonra, mantığın ve olumlu psikolojik ortamın da etkisiyle suskunlaştığını iletmiş ve bu bağlamda emekli monşerlerin, Montrö esaslı bildirilerinin de karşılıksız kalacağını ifade etmiştim.

Ancak benim bildiğimi ve bildirdiğimi NATO’nun da biliyor olacağını, yer tahdidi nedeniyle söyleme imkanım olmamıştı ki, geçtiğimiz Cumartesiyi Pazara bağlayan gece yüz dört emekli amiralin, monşerlerinkine göre daha sert bir üslupla ve önceki darbelerle ve muhtıralarla olan bağı kimi şifrelerle tahkim edilmiş bildirisi çıkageldi.

Sadece çıkagelse iyiydi. Bildiriye imza koyanlardan biri olarak Atilla Kıyat’ın, tam da darbeci diliyle sosyal medyadan yaptığı şu paylaşım, güç vehmiyle zehirlenmiş bir zihnin, akıl sahipleriyle alay etmesi olarak, darbe nitelemesini pekiştiriverdi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hindistan uzak ülke mi? 13 Nisan 2021 | 77 Okunma Batı irfanında Müslüman bir kandil: Titus Burckhardt 10 Nisan 2021 | 122 Okunma Kuşku ya da bulduğunu aramak 08 Nisan 2021 | 45 Okunma Emekli amiraller neden çıldırdı? 06 Nisan 2021 | 538 Okunma Kanal İstanbul, gemiler, balıklar ve monşerler 03 Nisan 2021 | 354 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar