Yeni Türkiye reformları mı? Yeni siyasi oluşumlar mı?

Sonbaharla birlikte, ertelenmiş gündemin yoğunluğu bizleri bekliyor. Bilhassa politik sahada... Siyasi dinamiklerin, ekonomiye dair algı ve güven endeksi ile mutlak bağı yakında bir sınamaya daha tabi tutulacak gibi.

Esasen MHP'de pilot proje olarak denenen siyaseti dizayn planı, İYİ Parti'nin siyasi merkeze oturmak bir yana, patinaj yapması ile sonuçlandı.
Derken, ittifak modelleri üzerinden, görünür işbirliklerinin içine gizlenen hesaplarla İstanbul seçimi ile bir siyasi tatbikat sahneye konuldu. Ve bu ölçekte ilk meyvelerini verdi!
Şimdi, büyük resim AK Parti bünyesine ve tabanına yönelik siyasi mühendislikle çizilmeye çalışılıyor. AK Parti, dışarıdan gelen çok farklı karakterdeki meydan okumalara, milletle bütünleşerek karşı koymayı başardı. Darbe planlamaları, parti kapatma hamleleri, sokak hareketleri, yargı eliyle iktidarı devirme oyunları, bölgesel etnik kalkışmalar, ekonomiye yönelik saldırılar ve 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne kadar denenmedik yöntem kalmadı. Ve bunların hepsinin üstesinden gelindi.
Lakin bu kez AK Parti, içeriden hareketlendirilen oluşumlar nedeniyle oldukça özellikli sınava hazırlanıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Memurlar... Neşter gereken alanlar! 20 Ağustos 2019 | 2.580 Okunma FETÖ... Bilanço... Şehir efsaneleri... 17 Ağustos 2019 | 2.462 Okunma “Konsomatris de olurum!” “Hayır olamazsın!” 15 Ağustos 2019 | 80 Okunma Yeni Türkiye reformları mı? Yeni siyasi oluşumlar mı? 13 Ağustos 2019 | 241 Okunma Kürt nüfusu, ABD nüfuzu ve Türkiye... 10 Ağustos 2019 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar