Yeni ekonomik düzenin doğum sancıları...

Türkiye'nin, bilhassa Türkiye ekonomisinin karşı karşıya kaldığı problemlerin çözümü için geniş bir ortak paydaya ihtiyaç duyulduğuna kuşku yok.

Yeni ve yenilikçi hamlelerin başarısı, inanmış bürokrat kadrolar kadar siyasi görüşü ne olursa olsun yerli ve milli duruşundan tereddüt edilmeyen paydaşlarla yol almaktan da geçiyor.
Piyasalar ve sade vatandaş açısından "pozitif etkili kararların" yanı sıra devletin devlet olma vasfından kaynaklanan "düzenleyici ve denetleyici rolünün" de yaşanması gerekiyor.
Bugünün kaotik küresel politik ve ekonomik ortamında ne "bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler" denilecek ölçüde liberal anlayışa yer var ne de "her aşamada devleti ileri süren" müdahaleci yaklaşıma.
Piyasa ekonomisinin evrensel kabul gören kurallarını göz önünde tutan ancak ülkelerin özgün koşullarını da önceleyen modeller yakın gelecekte daha fazla tartışılacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin Yüz AK’ı... 24 Ağustos 2019 | 2.366 Okunma Güvenlik doktrini... HDP... Dersler... 22 Ağustos 2019 | 155 Okunma Memurlar... Neşter gereken alanlar! 20 Ağustos 2019 | 2.584 Okunma FETÖ... Bilanço... Şehir efsaneleri... 17 Ağustos 2019 | 2.462 Okunma “Konsomatris de olurum!” “Hayır olamazsın!” 15 Ağustos 2019 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar