Türkiye ekonomisinin görünümü ve IMF’nin satır arasındaki mesajı!

1 Temmuz'da başlayan normalleşme takvimiyle gelişen süreç, ekonomik hayatın akışı bakımından önemli ipuçları verdi. Fırsatları ve riskleri içinde barındıran bu tablonun umut vadeden yanları...

1 Temmuz'da başlayan normalleşme takvimiyle gelişen süreç, ekonomik hayatın akışı bakımından önemli ipuçları verdi. Fırsatları ve riskleri içinde barındıran bu tablonun umut vadeden yanları daha ağır basıyor.
Birincisi... Ekonominin müthiş dinamizmine ve etkileyici hızda toparlanmasına tanık oluyoruz.
İkincisi... Dış talebe dayalı üretimde, yani ihracatta gözlenen yüksek performans ile turizmdeki canlılık, ödemeler dengesinin iyileşmesini sağlıyor.
Üçüncüsü... Emtia fiyatlarındaki artış, tarımdaki kuraklık, iç tüketimdeki kıpırdanma hem maliyet hem de talep yönlü enflasyon baskısını artırıyor!
Esasen, Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nu güncelleyen...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dostlar iktidarı mı, Türkiye’yi ameliyat mı? 23 Eylül 2021 | 211 Okunma İki kitap... Küresel adalet arayışına katkı 21 Eylül 2021 | 23 Okunma Yanlışla, çarpıtmayla, yalanla mücadele! 18 Eylül 2021 | 65 Okunma Fahiş fiyatla mücadele... 16 Eylül 2021 | 219 Okunma Erdoğan... İş dünyası... Ve arzu edilen tavır! 14 Eylül 2021 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar