Sistem analizi yapılırken...

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir yıllık bilançosunu çıkarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Devlet Denetleme Kurulu'nun başlattığı hazırlıklar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından, geniş bir çerçevede koordine ediliyor. İşte bu noktada, bazı hususlara özel özen gösterilmesi büyük önem taşıyor...
Sistemin kuvvetli ve zayıf yönleri tespit edilir, iyileştirme önerileri geliştirilirken, yeni bir sistem tartışmasına kapı aralayacak masum görünümlü formüllere karşı uyanık olma sorumluluğu bulunuyor.
Bürokrasiyi azaltma, hızlı ve etkin çalışma hedefiyle kurulan bu sistemde, teknokrat müelliflere ve onların "Dokundurtmayız" takıntılarına prim vermeden, Türkiye'nin geleceğinin öncelenmesi toplumun genel beklentisini yansıtıyor.
Kamu kurumlarından istenen katkıların, resmi yazıya döküldüğünde oldukça dar kapsamda kalabileceği de düşünülerek, kurum ve isim bazında birebir görüşmelerle mesafe alınması gereği ön plana çıkıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasetin Yüz AK’ı... 24 Ağustos 2019 | 2.366 Okunma Güvenlik doktrini... HDP... Dersler... 22 Ağustos 2019 | 155 Okunma Memurlar... Neşter gereken alanlar! 20 Ağustos 2019 | 2.584 Okunma FETÖ... Bilanço... Şehir efsaneleri... 17 Ağustos 2019 | 2.462 Okunma “Konsomatris de olurum!” “Hayır olamazsın!” 15 Ağustos 2019 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar