Sistem analizi yapılırken...

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir yıllık bilançosunu çıkarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Devlet Denetleme Kurulu'nun başlattığı hazırlıklar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından, geniş bir çerçevede koordine ediliyor. İşte bu noktada, bazı hususlara özel özen gösterilmesi büyük önem taşıyor...
Sistemin kuvvetli ve zayıf yönleri tespit edilir, iyileştirme önerileri geliştirilirken, yeni bir sistem tartışmasına kapı aralayacak masum görünümlü formüllere karşı uyanık olma sorumluluğu bulunuyor.
Bürokrasiyi azaltma, hızlı ve etkin çalışma hedefiyle kurulan bu sistemde, teknokrat müelliflere ve onların "Dokundurtmayız" takıntılarına prim vermeden, Türkiye'nin geleceğinin öncelenmesi toplumun genel beklentisini yansıtıyor.
Kamu kurumlarından istenen katkıların, resmi yazıya döküldüğünde oldukça dar kapsamda kalabileceği de düşünülerek, kurum ve isim bazında birebir görüşmelerle mesafe alınması gereği ön plana çıkıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz özel oturumu ama nasıl? 04 Temmuz 2020 | 2.232 Okunma Masumiyet ve masuniyete saldırı ve düşündürdükleri 02 Temmuz 2020 | 1.702 Okunma Albayrak’ın güncel ajandası 30 Haziran 2020 | 2.024 Okunma Sivil-Asker İlişkileri... YAŞ Bağlamında TSK... 27 Haziran 2020 | 1.794 Okunma Asli gündem Baskın gündem... 25 Haziran 2020 | 1.782 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar