Sistem analizi yapılırken...

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir yıllık bilançosunu çıkarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Devlet Denetleme Kurulu'nun başlattığı hazırlıklar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından, geniş bir çerçevede koordine ediliyor. İşte bu noktada, bazı hususlara özel özen gösterilmesi büyük önem taşıyor...
Sistemin kuvvetli ve zayıf yönleri tespit edilir, iyileştirme önerileri geliştirilirken, yeni bir sistem tartışmasına kapı aralayacak masum görünümlü formüllere karşı uyanık olma sorumluluğu bulunuyor.
Bürokrasiyi azaltma, hızlı ve etkin çalışma hedefiyle kurulan bu sistemde, teknokrat müelliflere ve onların "Dokundurtmayız" takıntılarına prim vermeden, Türkiye'nin geleceğinin öncelenmesi toplumun genel beklentisini yansıtıyor.
Kamu kurumlarından istenen katkıların, resmi yazıya döküldüğünde oldukça dar kapsamda kalabileceği de düşünülerek, kurum ve isim bazında birebir görüşmelerle mesafe alınması gereği ön plana çıkıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tunus... Eski Türkiye ve bugünün farkı! 27 Temmuz 2021 | 140 Okunma Medyada... ‘Maskeli balo ve sahte yüzler!’ 24 Temmuz 2021 | 151 Okunma CHP, akıl hocaları ve o taktik! 22 Temmuz 2021 | 164 Okunma Emanet değil Hakiki devlet 20 Temmuz 2021 | 70 Okunma Cumhur İttifakı’na dair... 17 Temmuz 2021 | 176 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar