Reisi neden öldü?

İsrail'in azgın politikaları, kan ve gözyaşından beslenen iç politik iklimi bölgemizi her türlü komplo teorisine ve güvensizliğe açık hale getirdi. İsrail'i kayıtsız şartsız destekleyen ABD ve AB...

İsrail'in azgın politikaları, kan ve gözyaşından beslenen iç politik iklimi bölgemizi her türlü komplo teorisine ve güvensizliğe açık hale getirdi. İsrail'i kayıtsız şartsız destekleyen ABD ve AB bloku ise tarihin bu kırılma noktasında insanlık suçlarının ortağı oldu.
İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düşmesi (düşürülmesi?) sonucu hayatını kaybetmesi her türlü şüpheyi gerçek ve makul kıldı.
Olağan şüpheliler kadar, İran'ın bünyesel siyasal sorunları ve pamuk ipliğine bağlı dengeleri de tartışmaya açıldı. Hatta bu kritik dengenin bozulmasını isteyen iç unsurlar ile onlara yatırım yapan küresel aktörler de soru işareti dizisine eklendi.
Bütün bunlara ilave olarak... Dikkate değer bir yoruma, eski İran...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet Bey... ‘Ayrılsak da beraberiz’ mi dedi! 13 Haziran 2024 | 1.558 Okunma Avrupa Parlamentosu tablosu ve radikalleşme senaryosu! 11 Haziran 2024 | 1.328 Okunma FETÖ bölünürken muhalefetin durumu 08 Haziran 2024 | 246 Okunma Kayyum kararı ve PKK’nın Suriye’de seçim plânı 06 Haziran 2024 | 362 Okunma Kuzey Suriye’de ateşle imtihan! 05 Haziran 2024 | 164 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar