Kayyum gözüyle bölge gerçekleri

Doğu ve Güneydoğu'da, terör örgütüne yardım yataklık yaptıkları gerekçesi ile görevden el çektirilen belediye başkanları ile ilgili sıcak tartışmaların sürdüğü bir ortamda, tabloya bir de madalyonun diğer yüzünden bakmakta fayda var.

Seçilmiş belediye başkanlarının o koltuklardan uzaklaştırılmasını demokrasi sorunu bağlamında gösterenlerin sesi gür çıkarken, bu kararları devletin varoluş mücadelesi kapsamında savunanların sesinin yeterince duyulmaması ülkemizin yaman çelişkisi olarak karşımıza çıkıyor.
Dedim ya olaylara sahanın gerçekleri üzerinden ve kamu adına sorumluluk verilen isimlerin tespitleriyle yaklaşıldığında, dikkat edilmesi kaçınılmaz başlıklar alt alta sıralanıyor. Bölgenin en hassas ilçelerinden birinde görev yapan "kayyumdan" edindiğim tespitlerin bazılarını, bu yazının sınırları içinde ve onun pozisyonunun zorluklarını gözeterek aktarmayı önemsiyorum.
"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarihi kırılmanın eşiğinde Cumhuriyetin büyük sınavı... 29 Ekim 2020 | 1.195 Okunma Asırlık planlar! Günlük sorunlar... 27 Ekim 2020 | 92 Okunma Ekonomi... Asemptomatik bulaştırıcılar! 24 Ekim 2020 | 340 Okunma Küresel belirsizlik ve liderlik denklemi 22 Ekim 2020 | 70 Okunma Kamu alacaklarının yapılandırılması meselesi! 20 Ekim 2020 | 452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar