Kayyum gözüyle bölge gerçekleri

Doğu ve Güneydoğu'da, terör örgütüne yardım yataklık yaptıkları gerekçesi ile görevden el çektirilen belediye başkanları ile ilgili sıcak tartışmaların sürdüğü bir ortamda, tabloya bir de madalyonun diğer yüzünden bakmakta fayda var.

Seçilmiş belediye başkanlarının o koltuklardan uzaklaştırılmasını demokrasi sorunu bağlamında gösterenlerin sesi gür çıkarken, bu kararları devletin varoluş mücadelesi kapsamında savunanların sesinin yeterince duyulmaması ülkemizin yaman çelişkisi olarak karşımıza çıkıyor.
Dedim ya olaylara sahanın gerçekleri üzerinden ve kamu adına sorumluluk verilen isimlerin tespitleriyle yaklaşıldığında, dikkat edilmesi kaçınılmaz başlıklar alt alta sıralanıyor. Bölgenin en hassas ilçelerinden birinde görev yapan "kayyumdan" edindiğim tespitlerin bazılarını, bu yazının sınırları içinde ve onun pozisyonunun zorluklarını gözeterek aktarmayı önemsiyorum.
"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
70. yılında NATO ve Türkiye’nin kazanımları 05 Aralık 2019 | 2.159 Okunma Büyüme Büyü-me! 03 Aralık 2019 | 57 Okunma NATO... Suriye için 4’lü mekanizma... 30 Kasım 2019 | 1.939 Okunma AK Parti ana damarı... By-pass çalışmaları!.. 28 Kasım 2019 | 2.604 Okunma EYT ekonomiyi çökertmeye yönelik bir adım 27 Kasım 2019 | 1.310 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar