FETÖ... Bilanço... Şehir efsaneleri...

Meselenin şehir efsanesi olmaktan çıkması veya tekil örneklerden genelleme yapılma hatasına düşülmemesi için yeniden ele alınmasında fayda var.

Zira, yakın zamana dek FETÖ ile iltisaklı bir kişi ya da kuruluş adına değil inisiyatif almak, aynı cümle içinde isminin geçmesinden imtina edenlerde dahi bir davranış değişikliği başladığı anlatılıyor.
Evet...
FETÖ ile mücadelenin, sayısal yönü aşan sosyo-ekonomik bilançosunun çıkarılmasına ve mücadelenin sürdürülebilirliğini teminat altına alacak yaklaşımlara ihtiyaç var.
Halihazırda, ByLock gizli yazışma programının deşifresi, ankesörlü telefonla ardışık arama zincirinden tespit edilenlerin ayıklanması, itirafçı beyanlarına dayalı somut bulgular dışında FETÖ organizmasına yönelik olarak bir de Maarif Vakfı eliyle yurtdışındaki okul yapılanmasına dönük çalışmalar söz konusu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Afrin örneği... Başkomutan’ın emri! 19 Eylül 2019 | 167 Okunma Bankaların anatomisi... Ve samimiyet testi! 17 Eylül 2019 | 59 Okunma Kıpırdayan 4 eksen! 14 Eylül 2019 | 59 Okunma Huylu huyundan vazgeçerse Külliye’den açık çek... 12 Eylül 2019 | 2.591 Okunma Ezber bozan yaklaşımlar... Ana yüreğinin gücü 10 Eylül 2019 | 1.890 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar