Enflasyonla mücadele ve satın alma gücünü artırma

Dün açıklanan enflasyon verilerini, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 1 Ekim'de TBMM'de yaptığı konuşma ile birlikte ele almakta fayda var. Bu değerlendirme biçimi hem siyasi otoritenin hayat pahalılığı...

Dün açıklanan enflasyon verilerini, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 1 Ekim'de TBMM'de yaptığı konuşma ile birlikte ele almakta fayda var. Bu değerlendirme biçimi hem siyasi otoritenin hayat pahalılığı meselesine bakışını ve çözüm önerilerini yorumlamak bakımından yararlı hem de tamamlayıcı adımlara odaklanmak bakımından da gerekli.
Cumhurbaşkanı, TBMM'nin yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla milletvekillerine ve kamuoyuna hitap ederken, enflasyon konusuna kapsamlı şekilde değindi. Konuşmasının bir yerinde ise şöyle dedi:
"Makroekonomik politikalardan yapısal reformlara kadar pek çok adımı atarak, enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmekte kararlıyız!"
Bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa’da enerji krizi yaşanırken Türkiye’nin özgün konumu... 16 Ekim 2021 | 67 Okunma Türkiye yeşil devrimin öncüsü olmalı 15 Ekim 2021 | 94 Okunma Kılıçdaroğlu ve ‘cambaza bak cambaza’ oyunu 14 Ekim 2021 | 225 Okunma Merkez Bankası’nın çizdiği tablodan yansıyanlar... 12 Ekim 2021 | 209 Okunma Kılıçdaroğlu’nun kulağına kim, ne fısıldamıştır? 09 Ekim 2021 | 416 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar