Ekrem İmamoğlu... “Hayaller ve Gerçekler!”

Sabah Gazetesi Yazarı Okan Müderrisoğlu'nun bugünkü (14.05.2022)''Ekrem İmamoğlu... “Hayaller ve Gerçekler!”'' başlıklı yazısı.

Esasen doğal akışına bırakılsa daha iyiydi. Hakiki manada anlaşılması için fırsat verilmeliydi. Ama ilk günden kendisine öylesine misyon yüklendi ki... Hangi falsoyu verse mazur görüldü. Siyaseten ofsayta düştü, "devam" denildi. "Karşı mahalle eleştiriyor" diye hak ettiğinden fazla sahiplenildi. Zafer sarhoşu (!) taraftarları ise kara sevdaya düşmüş âşık misali, kusurlarını hiç görmek istemedi. Doğrusu ya... O da bu rolü benimsedi. Şahsi oyununu oynama, arkasındaki desteği politik ihtirasları için kullanma yolunu seçti. Ne zaman ki İstanbul'da belediyecilik adına bir başarı öyküsü yazmadan, direksiyonu Ankara'ya kırdı... İşte o andan itibaren, sert ve hızlı girdiği virajda fena savrulma yaşadı.
Peki, "Candaşları nezdinde kredisi tükendi mi?" Tabii ki "Hayır!" Lakin "psikolojik üstünlüğü kaybetti!" Şimdi, siyasi makyajını tazeleme, yakın çevresinden aldığı yumruklarla yara bere içindeki algısını düzeltme ve yeniden pazarlık masasına oturma çabasında!

Tahmin edileceği üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun siyasi çizgisindeki kırılmaları anlatıyoruz. Üstelik belediye meclisinde çoğunluğun AK Parti'de olduğu bilindiği için, yapamadıklarına ilişkin mazereti de hazır olan bir isimden söz ediyoruz. Yani, ona oy verenler, "İstanbul'a hizmet edecek ama engelleniyor" senaryosuna, daha bu film çekilmeden, fragman aşamasında bile ikna olmuşlardı. Nasıl olsa AK Parti döneminde İstanbul'un temel altyapı yatırımları büyük ölçüde tamamlanmıştı. 5 yılı doğru değerlendirse, "hizmet yetersizliği ve beceri açığı" hemen hiç sorgulanmayacaktı.
Gel gör ki...
İletişim danışmanı başta olmak üzere, stratejik çalışma arkadaşları, "siyaseten rövanşizm ateşiyle" yanıp tutuştukları için Başkanın şişirilmiş egosunu, halka ilişkiler düzeyine yaklaştırmak yerine, siyasi hava yakalaması için bu balona gaz verdiler. Ve beklemedikleri bir yerden darbe aldılar. Gölgesini büyüttükleri ve arkasına gizlendikleri Başkanları, bizzat onların yüzünden CHP Genel Merkezi'nden, CHP üzerinden kurumsal muhalefetine zemin bulanlardan ve ideolojik kamplaşmadan beslenenlerden sağlı sollu yumruk alarak sarsıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“2023’ten sonra her şey bambaşka olacak!” 17 Mayıs 2022 | 891 Okunma Ekrem İmamoğlu... “Hayaller ve Gerçekler!” 14 Mayıs 2022 | 149 Okunma “Baba! Ne Suriye’si?” 12 Mayıs 2022 | 328 Okunma CHP’li belediye başkanı ne anlatıyor? 10 Mayıs 2022 | 301 Okunma Sığınmacılar... Sosyoekonomik şartlar ve ajan provokatörler! 07 Mayıs 2022 | 189 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar