AK Parti... Liderlik... Kontrataklar...

İçeriden ve dışarıdan desteklenen, siyasi pratiğe de dökülmek istenen iki eksenli senaryo ile karşı karşıyayız... Bir yanda, özünde değişmeyen ama yeni bir dil ve yol tutturmayı deneyen CHP var.

Mayıs 2013'teki Gezi olayları pratiğinden beslenen, farklı veya zıt unsurları amaç birlikteliği etrafında konsolide eden bir CHP bu. Aynı zamanda, muhafazakar çevreleri ürkütmediği izlenimi veren, bu insanların iç dünyasındaki muhasebeyi kendi lehine yorumlayan, buradan üretilmekte olan memnuniyetsizliği kullanmayı deneyen CHP tarzından söz ediyorum. Öyle ki... Geniş yelpazedeki mütedeyyin- sağ bloğa, "Sizin gibi değilim. Ama size tehdit de değilim. Hatta sosyo-politik ve ekonomik kazanımlarınıza teminat bile olurum" vaadindeki CHP imajinasyonunu gözardı etmemek gerekiyor.
Ankara'daki hantal CHP yapısını da önüne katıp götüren ve kısa dönemli başarılardan cesaretlenen bu akım esasen AK Parti'nin kurumsal kimliğini, genetik kodlarını ve daha çok liderini hedef alıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni Adana Mutabakatı (mı?) Ama nasıl? 22 Ekim 2019 | 44 Okunma Güvenli bölgede Kandil artıkları 19 Ekim 2019 | 2.106 Okunma Suriye... Halkbank... Ve sonrası... 17 Ekim 2019 | 2.833 Okunma Bozulan oyunun büyüklüğü! 15 Ekim 2019 | 2.600 Okunma Başkomutanlık Harekat Merkezi 12 Ekim 2019 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar