ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Erdoğan’dan Cemal Kaşıkçı değerlendirmesi: Sıradan bir olay değil endişeliyiz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na işlem yaptırmak üzere giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan Cemal Kaşıkçı olayı için "Sıradan bir olay değil, endişelerimiz var .

Okan Müderrisoğlu
Okan Müderrisoğlu Sabah Gazetesi
12 Ekim 2018 | 5.0 K

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na işlem yaptırmak üzere giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan Cemal Kaşıkçı olayı için "Sıradan bir olay değil, endişelerimiz var. Ülkemizde cereyan etmiş böyle bir hadiseye sessiz kalamayız" dedi. Macaristan'a gerçekleştirdiği resmi ziyaretten dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan özetle şu mesajları verdi:

TÜM BOYUTLARIYLA ARAŞTIRIYORUZ

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili yeni bilgiler var mı? Bunun Türkiye'ye yönelik bir operasyon olabileceği de konuşuluyor...
Olayı tüm boyutlarıyla araştırıyoruz. Ülkemizde cereyan etmiş bir hadise ve sessiz kalmamız mümkün değil. Çünkü sıradan bir olay değil. Türkiye'ye girişler, çıkışlar vs. dahil gereken her şeyi mercek altına alındı. Olayın cereyan ettiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda kamera sistemlerinin olmaması mümkün mü? Yani buradan bir kuş uçsa sistemler bunu yakalar ki onlarda bu sistemlerin en ileri dereceleri vardır. Şu anda tahminler üzerine değerlendirme yapmam doğru olmaz. Ama endişelerimiz var. Bu endişelerimizi ABD'nin de aynı şekilde telaffuz ettiğini görüyoruz.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Ana muhalefet partisinin grup toplantısında Suudi Başkonsolos'un sınır dışı edilmesi gibi bir çağrı vardı...
Türkiye'yi ana muhalefet idare etmiyor, onlar kendi işlerine baksınlar. Bizdeki ana muhalefetin bu ülkeyi belli yerlere şikâyet etmekten başka özelliği yok. Ekonomide Türkiye'yi nasıl daha zor duruma sokacaklarının derdindeler. Diplomasiden de anlamıyorlar.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER