Zoraki evlilik ve millî takım!..

İki taraf da artık kafada bu evliliği bitirmiş ama nedendir bilinmez Şenol Hoca Beşiktaş’ta kalmaya devam ediyor… Şenol Hoca, “eğer ve derhâl Beşiktaş’ı bırakmazsa”, Türk Millî...

İki taraf da artık kafada bu evliliği bitirmiş ama nedendir bilinmez Şenol Hoca Beşiktaş’ta kalmaya devam ediyor… Şenol Hoca, “eğer ve derhâl Beşiktaş’ı bırakmazsa”, Türk Millî Takımı hocalığını “sağlıklı, sakin ve huzurlu bir kafa ile” yapamayacaktır; gerçek ortada!..
Zira Beşiktaş tribünleri ortada, “Beşiktaş Kulübü Başkan ve yönetiminin durumu ortada, spor medyasında “kulüpçülük yapmayan” yorumcuların görüşleri ortada…
Ama Şenol Güneş, “yapması gerekeni” yapmıyor; neden?..
Dahası, Beşiktaş Başkanı ve yönetimi de “yapması gerekeni” yapmıyor; neden?..
Bitmedi; Şenol Hoca, bir basın toplantısı yapıyor, konuşuyor da konuşuyor, sonunda “Bitti” diyor ama “ne söylediğini” anlayan var, ne de “ne demek istediğini” çözebilen!..
Bak, sevgili Güneş Hoca’m, sen “böyle bir adam” değildin; “İstenmiyorsun, istemiyorsun” ama kalıyorsun, “Millî takımın başına sağlam bir kafa ile geçmemeyi göze alıyorsun”; neden?..
Düşün, Futbol Federasyonu ile beraber “yaptığın emrivakiye karşı” hem de Başkan “Sürpriz oldu” dediği hâlde (Yani kendilerinden habersiz, anlamına geliyor, bu söz) Beşiktaş yönetimi sana “Al kardeşim 1 Haziran’a kadar üç aylık maaşını, git millî takıma rahat bir kafayla çalış, biz de takımı rahat bir kafa ile çalıştıracak bir hocaya, mesela Guti’ye teslim edelim” diyemiyor. Düşün; koca Beşiktaş ve o koca Beşiktaş’ın Başkanı ve yönetimi spor kamuoyu önünde küçük düşürülüyor; neden?..
“Tablo ortada”; böyle bir Şenol Güneş, Beşiktaş’a faydalı olamaz ve de “böyle” bir Beşiktaş yönetimi de, Şenol Güneş’e faydalı olamaz. Eeee, neden sürüyor bu “zoraki evlilik?..”
Bak sevgili Hoca’m, İstanbul’dan 800 kilometre uzakta, Urla’da oturuyorum ve “basın toplantısında ‘para meselesi yok’ dedin” ama ben sana “ortadaki bu mantıksız zoraki evliğin devamını zorunlu hâle getirmiş olabilir mi” diyerek, iki soru soracağım:
Bir; “Beşiktaş Kulübü’nden 1,8 milyon avro hak edilmiş ücret alacağın var mı?..”
İki; deni...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnan Kıraç Bey, yeter artık, yeter!.. 16 Mart 2019 | 174 Okunma Zoraki evlilik ve millî takım!.. 15 Mart 2019 | 43 Okunma Muslera kendini kurtardı mı?.. 13 Mart 2019 | 117 Okunma Muslera kimi kurtardı? 12 Mart 2019 | 160 Okunma Çıkar yabancıları, elde ne kalır? 09 Mart 2019 | 24 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar