Yönetim “neden” Fransız kaldı?..

Galatasaraylılar yönetimden Belhanda’yı ocak transferinde kapının önüne koymanızı bekliyor; evet, kapının önüne…  Belhanda olayı, “SADECE ‘Belhanda ile Fatih Terim arasında kalacak’ ve...

Galatasaraylılar yönetimden Belhanda’yı ocak transferinde kapının önüne koymanızı bekliyor; evet, kapının önüne… 

Belhanda olayı, “SADECE ‘Belhanda ile Fatih Terim arasında kalacak’ ve Hoca’nın vereceği karara bağlı” bir olay değildir!.. “Belhanda”, özetle “benim” açımdan “Bel-a-handa olayı” çok açıktır ki, “Hoca ve futbolcusu arasında çözülecek bir olay” olmaktan çok, ama çok daha “öteye” geçen bir olaydır ve altını çiziyorum, “DOĞRUDAN Galatasaray Kulübü yönetiminin el koyması gereken” bir olaydır!..
Ama ne yazık ki, yönetim “böyle” bir olaya, yaygın tabiri ile “Fransız kalmıştır!..”
Belhanda’nın “futbolcu olarak da, sporcu olarak da ‘Galatasaray sicili’ ortada iken”, bunlara hem de uluslararası bir karşılaşmada, “Real Madrid maçında eklediği”, en hafif tabiri kullanıyorum, “TRİBÜN / SEYİRCİ TERBİYESİZLİĞİ’nin karar sorumluluğu” sadece “takımın hocasına bırakılamamalıydı”; ne yazık ki, bırakıldı!..
Nitekim hoca, “futbolcusuna bir şans daha vermek, dahası ‘yeni gelen’ diğer yabancı futbolcuların güvenini kazanmak” yolunu seçti; “o terbiyesizliği ‘cezasız’ geçiştirdi”, bu kadarla da geçiştirmedi; “sonraki ilk maçta, ilk 11’e koyup” âdeta ödüllendirdi!..
Ne oldu; “Belhanda dosyası” Galatasaray tarihine “kara bir leke olarak giren” sportif olarak da, “Galatasaraylılık” olarak da “kabul edilmesi mümkün olmayan” bir tablo ile kapandı!..
Eğer, “o kapkara küfür gelişmesinin yaşandığı” maçtan sonra yaptığı basın toplantısında Fatih Hoca’nın söylediklerinden, “sonrasında nelerin olabileceği sezilebilse” ve “sporun, futbol sahalarının çok dışına taşan” bu olayın “kendi sorumluluklarına girdiği düşünülebilse”, çok açıktır ki, “öncelik alınır” ve… “İbreti âlemlik” örnek bir ceza ile “o cezayı ve hatta çok fazlasını hak eden” bu sorumsuz ve “sportif terbiye yoksunu” adamın aklı başına getirilir, Fatih Hoca da “bu çıkmaz sokakta” tek başına bırakılmazdı!..
Sözü daha fazla...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu damga kaldırılmalı!.. 19 Eylül 2020 | 52 Okunma Bu maçın nesi yazılır ki?.. 17 Eylül 2020 | 7 Okunma İlk hafta; Büyükler ve İlkler!.. 16 Eylül 2020 | 123 Okunma Galatasaray sahada, ama… 12 Eylül 2020 | 74 Okunma Puanları hak edenler alsın!.. 11 Eylül 2020 | 102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar